Üst Menu
Search
Generic filters

Ana Menu

Teşekkür ve Arzımız

Özgüner POLAT

Genel Sekreter

Emekli Emniyet Müdürü

TEŞEKKÜRÜMÜZ;

Sevgili ve Sayın Hasan YÜCESAN size nekadar teşekkür etsek azdır. Sayenizde derneğimiz çalışacak ve konuk kabul edebilecek duruma geldi. Kırık dökük masa sandalyeden kurtulduk. Zemin kaplaması ve camlarımızdaki jakuziler harika…Derneğimiz size minnettardır. Uygun göreceğiniz bir günde yaptığınız eserinizi  görmeye gelirseniz bizleri ayrıca mutlu edersiniz.

Yaşamınızın sağlıklı, mutlu olmasını, gönlünüzdeki her arzunuzun gerçekleşmesini en içten duygularla dileriz.

ARZIMIZ;

Başta, Sayın Genel Müdürümüz Vali  İ. Kemal ÖNAL olmak üzere tüm polis kökenli valilerimiz, milletvekillerimiz, Genel Müdür Yardımcılarımız, Akademi Başkanımız, Teftiş kurulu Başkanımız, Daire Başkanlarımız ile İl Emniyet Müdürlerimiz, Polis Eğitim merkezi ve Polis okulu müdürlerimiz derneğimize, dergimize ve emekli personele gereken maddi ve manevi desteği en yüksek düzeyde vermektedirler. Bu desteğe layık olmaya ve istismar  etmemeye özen göstermekteyiz.

Her ay, kalitesini yükselterek yayınlamaya çalıştığımız Çağın Polisi Dergisinin çalışmaları hergün, on-oniki saatimizi doldurmaktadır. Aylık dergi çıkarmanın ne kadar zor olduğunu anladık. İlerlemiş yaşımıza rağmen mesleğimize hizmet etme inancı ile bu çalışmaları aksatmayacağız.

Polis Akademisi, Polis koleji, polis eğitim merkezi, Polis okulu öğrencilerinin, dergimizde yayınlanan Genel Müdür yardımcılarımızın, Daire Başkanlarımızın eğitici ve öğretici makalelerini boş zamanlarında okuduklarını, bu yazarlarımızın her okula giderek  ders veriyorlarmış gibi etkili olduğunu öğrenmek ve konuda teşekkür almak bizleri mutlu ediyor.

a)Bu çalışmaları daha etkin, verimli ve sür’atli yürüte bilmek,

b) 60 ila 80 yaş arasındaki emekli Vali ve Emniyet müdürlerinin bir araya gelerek sohbet etmelerini, dergimize değerli anılarını yazmalarını sağlamak,

c)Bakanımızın, Genel Müdürümüzün ve diğer Genel müdürlük yetkililerimiz ve İl Emniyet müdürlerimiz teşrif ettiklerinde teşkilatımıza, derne-ğimize yakışır bir oturma, okuma ve çalışma salonu edinmek için çalışmalar yaptık.

Bu amaçlarla, derneğimizin  bulunduğu katta  boş bulunan  514 nolu odanın derneğimize tahsisini sayın Genel Müdür Yardımcımız Ertuğrul ÇAKIR’a arz ettik. Sayın ÇAKIR olumlu yanıt verdi. Eğitim Daire Başkanı sayın Ulvi KÖREZLİOĞLU, bu katta lokal olmaz, lokal olursa personeli olumsuz etkiler buyurdular. Bir ömrü bu mesleğe, vatana ve millete seve seve vermiş 60 yaşını geride bırakmış emeklilerin, ne gibi olumsuz bir etki yapacağını anlamak ve mantıklı bulmak imkansız.

Sizler mantıklı buluyormusunuz?

Yarın, bugünkilerde emekli olacak!

Kaldı ki biz bu odayı lokal yapmak için istemedik. Emekli bir kişide ne lokalde kumar oynamaya para, nede içki içmeye sağlık var. Her emekli bir çok ilaçla yaşıyor. Sizleri yetiştiren emekli ağabeylerden kötü ve olumsuz bir hareketi beklemek çok yanlıştır.

Sayın Ulvi KÖREZLİOĞLU’nun karşı çıkmasını, sayın ÇAKIR’a ilettik. Bizzat gelip göreceğini söylediler ve gelip gördüler. Sayın KÖREZLİOĞLU’da orada bulunuyordu.

Sayın Ertuğrul ÇAKIR, sayın KÖREZLİOĞLU’na burada dershane olmaz, dershaneye küçük, ders ve kurslar Anıttepe’deki Akademi salonlarında yapılır. Burasını derneğe tahsis ediyorum,İnşaat Emlak Dairesi’nce bölünsün diye makam adına emir verdiler. Sayın KÖREZLİOĞLU’da “uygun olur” dediler.

Böylece okuma ve çalışma salonuna kavuştuk düşüncesi ile donatım çalışmalarına başladık. Koltuk, kanepe,masa ve kütüphane için birçok kitap temin ettik.

Sayın Okurlarımız,

Bu iyi gelişmeler olur iken, Sayın ÇAKIR emekli oldu. Kişiler makamlardan emekli olur, makamın emirleri baki kalır, düşüncesi ile çalışmalarımıza devam ettik. Ama durumun böyle olmadığını anladık. Sayın Genel Müdürümüzün Dergimizin 2. sayısında yayınladığımız 30 Ocak 2002 tarih ve 500614 sayılı emeklilere hassasiyet gösterilmesini isteyen genelgesine rağmen Sayın KÖREZLİOĞLU, Sayın ÇAKIR’ın emrinin hükmünün kalmadığını düşünerek, bu oda bize gerekli, burada lokal yapılacak içerikli 14.03.2002 tarih ve 778 sayılı yazısını İnşaat Emlak Dairesi Başkanlığına gönderdi. Bu odanın Derneğe verilmemesini şimdilikte olsa başardı.

Emekli de olsak makamın vereceği emirlere uymayı ve emre saygı duymayı beynimizden atmamız mümkün değildir. Bu gereksiz engelleme olmasaydı tüm emeklilerin yararlanacağı bir OKUMA VE ÇALIŞMA odamız olacaktı. Sayın Ertuğrul ÇAKIR’a gösterdiği gayret için teşekkür ediyoruz.

Konuyu, Sayın Genel Müdürümüz Vali İ. Kemal ÖNAL’ın sizlerin ve emeklilerin takdirine Genel Yönetim Kurulumuzun saygıları ile arz ediyoruz.