Üst Menu
Search
Generic filters

Ana Menu

Başkanın 20. Yıl Mesajı…

Derneğimiz Bundan tam 20 yıl önce  2 Nisan 2001 günü değerli Büyüklerimiz ve, Ağabeylerimiz, Haydar Tek, Şükrü Nail Atalay, Özgüner Polat, Musa Teber, İsmail Baykıl, Hakkı Kütük, Ali Altunyay Ve Mustafa Özgen tarafından kurulmuştur.

İsmail ÇALIŞKAN

1.Sınıf Emniyet Müdürü (E)

TEMÜD-DER Genel Başkanı

Derneğimiz Bundan tam 20 yıl önce  2 Nisan 2001 günü değerli Büyüklerimiz ve, Ağabeylerimiz, Haydar Tek, Şükrü Nail Atalay, Özgüner Polat, Musa Teber, İsmail Baykıl, Hakkı Kütük, Ali Altunyay Ve Mustafa Özgen tarafından kurulmuştur. Başta Derneğimizi kuran meslek büyüklerimiz olmak üzere, bugünlere ulaşmasında emek ve mesai harcayan benden önce görev almış tüm Başkanlarımıza, yönetim kurullarımıza ve üyelerimize sonsuz teşekkür ve minnet duygularımı sunuyorum. Ebediyete intikal edenlere rahmet, yaşamını sürdürenlere sağlık ve mutluluklar diliyorum.

               Derneğimizin 20.kuruluş gününü, gururla ve onurla kutlamak isterdik, fakat, dünyanın ve ülkemizin bir numaralı sorunu olan pandemi ve onun yarattığı problemler maalesef halen devam etmektedir. Ancak, ileride her şeyin  normale döndüğü günlerde yapacağımız bir etkinlikle 20.yıl kutlamamızı  yapmayı düşünüyoruz.

               Değerli okuyucularımız, 10 Nisan günü teşkilatımızın 176. yıldönümünü ve polis bayramını kutlayacaktık ancak yine salgın hastalık nedeniyle bu senede kutlamalar yapılmayacak gibi görünüyor. Polis Teşkilatı mensupları Kurulduğu 10 Nisan 1845 tarihinden bugüne kadar ülkemizin dört bir tarafında büyük bir özveri ve gayretle çalışmış, bu uğurda hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak, görevlerini yapmışlar ve yapmaktadırlar.  Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşamasını temin etmek için yetkisini kanunlardan alarak görev yapan teşkilatımızın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Polis asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şefkatli olmalıdır. Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır.” dediği gibi ülkemizin bölünmez bütünlüğüne sonsuza dek sahip çıkacağına inancım tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle; Polis Teşkilatımızın 176. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Görevi başında bulunan tüm polislerimize ve ailelerine de sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

               Derneğimiz kuruluşundan bugüne  başta emeklilerimizin özlük ve sosyal haklarını dile getirmek ve ilgililer nezdinde girişimlerde bulunmak ve Teşkilat sorunları için çözüm önerilerinde bulunmuştur. Bu konulardaki çalışmalarımız aralıksız sürdürülecektir. Diğer taraftan tüzüğümüz çerçevesinde yardımlaşma ve dayanışma çalışmaları en geniş şekilde yürütülmektedir.

               İzmir şubemizin verdiği öğrenci bursları, İzmir depreminde mağdur meslektaşlarımıza ve vatandaşlarımıza yaptığı yardımlar,  diğer hayır işleri kültür sanat işleri gibi dernek amaçlarına yönelik faaliyetlerden dolayı kutluyorum başarılı çalışmaların devamını diliyorum. Günümüzde gerek sosyal hakları savunmak ve gerekirse güçlü bir dayanışma için örgütlenme her zamankinden daha önemli olduğu için henüz üye olmayan emekli mensuplarımıza üye olmaları diliyor ve bekliyoruz.

               Bir sonraki sayıda buluşmak dileğiyle sağlıklı kalın, hoşça kalın.