Üst Menu
Search
Generic filters

Ana Menu

Başkanın 20. Yıl Mesajı

Dünyanın ve ülkemizin bir numaralı sorunu olan pandemi ve onun yarattığı problemler nedeniyle STK’ların genel kurulları devamlı ertelenmişti. Bu nedenle şubelerimizin ve genel merkezimizin genel kurullarını yapamamıştık.

BAŞKANIN MESAJI

İsmail ÇALIŞKAN

1.Sınıf Emniyet Müdürü (E)

TEMÜD-DER Genel Başkanı

Merhaba değerli üyelerimiz ve sevgili okurlarımız,

Dünyanın ve ülkemizin bir numaralı sorunu olan pandemi ve onun yarattığı problemler nedeniyle STK’ların genel kurulları devamlı ertelenmişti. Bu nedenle şubelerimizin ve genel merkezimizin genel kurullarını yapamamıştık. Yasakların kalkmasının ardından Antalya ve Bursa şubelerimizin genel kurullarını yaptık. Bursa şubemizin genel kuruluna katıldım, üyelerimizle sohbet ettik, görüş ve önerilerini dinledim. İl emniyet müdürü kardeşimiz Tacettin Arslan’a derneğimize ve üyelerimize göstermiş olduğu ilgisi nedeniyle üyelerimiz adına teşekkürlerimi ilettim. Bursa ve Antalya şubelerimizde yönetim kurulu görevlerini devreden üyelerimize şükranlarımı sunuyor, yeni seçilen arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum

Genel merkez  10. genel kurulunun,  Yönetim Kurulumuzun aldığı karar ve duyurduğu gündem doğrultusunda 25 Mayıs Salı günü, çoğunluk sağlanamazsa 01 Haziran Salı günü yapılmasını kararlaştırmıştık. Ancak Bakanlıkça STK genel kurulları bir kez daha 15 Haziran sonrasına ertelendi. Biz de bu doğrultuda yeni bir karar alarak toplantımızı 6 Temmuz Salı, günü çoğunluk sağlamazsa 13 Temmuz Salı günü yapacağımızı duyurduk. Genel kurul toplantımıza üyelerimizin katılması önem arz etmektedir, bekliyoruz.

Merkez Yönetim Kurulu üyelerimize görev süremiz içerisinde yaptığı özverili çalışmalarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Genel kurulumuzda yönetime seçilecek yeni arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum.

Web sitemizde oluşturduğumuz TÜM YAVRULAR HEPİMİZİN EĞİTİM KÖŞESİ başlıklı yeni bir menüde,  üyemiz Hamdi DEMİR’İN kızı Yadigâr Işıldar’ın kurumu için hazırlanan eğitim programı dokümanları ‘’KUYA Yuvamda’’ üyelerimizin çocukları/torunlarının kullanımı için paylaşılmıştır. Ayrıca derginin,”başarılı Meslektaş Çocukları” köşesinde kendisiyle ilgili yapılan röportaj da yayınlanmıştır.

Bu dönemde de polisimizi ilgilendiren bazı konularla ilgili olarak görüşlerimi (bir olaya müdahale sırasında polisin görüntüsünün alınmasının yasaklanması ile ilgili genelge, İnterpol’ce aranan şahısların ilgili ülkelerde takibi, yakalattırılması ve iade edilmesi sürecinde yapılması gerekenler, organize suçlarla ilgili mücadele,  bekçilik sisteminin aksayan yönleri, bir an önce Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesinin, bilahare de Polis Kolejinin açılmasının gerekliliği)  çeşitli platformlarda görsel ve yazılı basında röportajlar yaparak anlattım.

Ayrıca mensuplarımızla ilgili yasal ve idari düzenlemeler gibi konularda çeşitli kurum ve kuruluşlarla görüşme ve diyaloglarımızı sürdürüyor görüş ve önerilerimizi her fırsatta şifahi ve yazılı olarak iletiyoruz.

Önceki Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Celal Uzunkaya ile dergimiz için yaptığımız röportajda Sayın Uzunkaya önemli analizler yapmış, Emniyet Teşkilatı tarihine çok değerli ve kıymetli notlar düşmüştür. Derneğimiz ve bütün emeklilerimizin her zaman yanında olan ve desteğini devamlı olarak hissettiğimiz değerli kardeşime bu röportajı için çok teşekkür ediyor başarılı ve sağlıklı günler diliyorum.

Umarım bu sayımızı da beğenirsiniz önerilerinizi bekliyoruz.

Keyifli okumalar.