Üst Menu
Search
Generic filters

Ana Menu

Başkanın Mesajı…

Değerli Üyelerimiz Sevgili Okuyucularımız; Dünya ve Ülke gündeminin bir numaralı sorunu olan pandemi ve onun yarattığı problemler maalesef halen devam etmekte ve gündemi işgal etmektedir.

Bir şekilde hayatımıza devam etmek zorunda olduğumuzdan, virüsle mücadele için maske, mesafe ve temizlik kurallarına mutlaka uymamız tedbiri elden bırakmamamız gerekiyor.

Bu süre içerisinde bazı meslektaşlarımızdan ve ailelerinden maalesef kayıplarımız oldu. Hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, iyileşenlere geçmiş olsun diyor, hasta olanlara da acil şifalar diliyorum.

Derneğimizin Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sarıca kardeşimiz bizlerin adına üyelerimizi arayarak hal hatır sormakta, sağlık durumları hakkında bilgi alarak, bizleri ve üyelerimizi bilgilendirmektedir. Bu çalışmalarından dolayı kendisine burada ayrıca teşekkür ediyorum.

Önceki sayılarımızda, polisin özlük ve sosyal hakları ile 3600 ek gösterge konularındaki çalışmalarımızla ilgili olarak bazı bilgiler vermiştik. Yine bu haklarla ilgili olarak, Birinci ve İkinci Sınıf Emniyet Müdürü olarak görev yapmakta iken 27 Mart 2015 tarihinden sonra kadrosuzluk nedeniyle emekliye sevk edilen ancak bir üstü bir rütbedeki emsallerine ödenen ek gösterge zam ve tazminatlar ödenmeyen arkadaşlarımızın açtığı davalarla ilgili olarak, bu davaları takip eden emekli Emniyet Müdürü avukat arkadaşlarımızla dernek olarak bir araya gelinmiş ve bir durum değerlendirmesi yapılmıştır. Bu konuda ayrıntılı bilgiyi dergi içerisinde bulabilirsiniz.

Emniyet Genel Müdürlüğü Medya Halkla İlişkiler ve Protokol Dairesi Başkanlığı makamına, bir TV kanalında haber muhabiri olan Sayın Levent Eke –teşkilat mevzuatının olanak vermemesi sebebiyle– vekâleten atanmıştır. Meslek içinde bu görevi başarıyla ile yapacak çok sayıda nitelikli personel olmasına rağmen ve çok sayıda arkadaşımız kadrosuzluk nedeniyle emekli edilirken böyle bir atamanın yapılmasına tepkimizi bildiri yayınlayarak kamuoyuna duyurduk.

İstanbul Beşiktaş Vodafone Arena Stadı yakınlarında 17 Aralık 2017 tarihinde hain terör örgütü tarafından düzenlenen bombalı saldırıda, 40’ı emniyet mensubu, 7’si sivil olmak üzere 47 vatandaşımız şehit edilmişti. Şehitlerimizin hatıralarını canlı tutmak ve yaşatmak amacıyla, uygun görülecek bir yere anıt yaptırılması hususunda ilgili makamlar nezdinde derneğimizce gerekli girişimlerde bulunulmuştur.

Değerli büyüğümüz ve üyemiz Hamdi Güngör ağabeyimiz, Günay Uslu Müdürümüzün yazmış olduğu kitaplardan bir düzine satın alarak derneğimize bağışlamıştır. Yönetim Kurulu olarak Hamdi ağabeyimize şükranlarımızı sunarız. Bu ve diğer kitaplardan satın almak isteyenlere kargo ile gönderiyoruz, ilgilenen arkadaşlarımız dernek genel merkezi ile irtibata geçebilirler.

Bu vesileyle tüm üyelerimizin ve okurlarımızın yeni yılını kutluyorum. Yeni yılda bol bol sağlık, huzur, mutluluk, bolluk bereket ve şans diliyorum.

Bir sonraki sayıda buluşmak dileğiyle sağlıklı kalın, hoşça kalın.