Üst Menu
Search
Generic filters

Ana Menu

TEMÜD-DER Yönetim Kurulu – Basın Açıklaması

BDP’ li milletvekillerinin polise sözlü ve fiili saldırıları devam ediyor. Yasalardan doğan görevlerini yerine getirirken, BDP’ li milletvekilleri tarafından her türlü küfür ve hakaretten tokat atmaya kadar varan zillete uğrayan meslektaşlarımız, büyük bir sabır, sağduyu ve özveri ile görevlerini sürdürüyor, ancak bu saldırıların arkası kesileceğe benzemiyor.

20 Nisan 2012 tarihinde Van’da Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli doktoru tekme, tokat darp eden bir BDP milletvekilinin bu kez de birkaç gün önce Diyarbakır’da kanunsuz yürüyüşe izin vermeyen çevik kuvvet personeli bir görevliye tokat attığını öğreniyoruz.

Diğer taraftan, Şanlıurfa-Suruç’ta BDP binası önünde polisin güvenlik önlemi almasına tepki gösteren aynı partinin başka bir milletvekili de “Emniyet güçleri akıllarını başlarına alsınlar. Gerekirse bomba olur onların vücutlarında ben patlarım. Yeter artık!” diyecek kadar şuursuzca bir davranış içerisine giriyor.

Türk Polis Teşkilatı, 167 yıllık bir maziye sahip olarak, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve demokrasinin en önemli kurumlarından biridir. Bu itibarla, polis görevin icrası sırasında, daima yetki ve sorumluluğunun bilincinde olarak, hiçbir provakativ söz ve davranış karşısında soğukkanlılığını kaybetmemiştir. Ancak, sabrı ve sınırı daha fazla zorlamanın yararı olmayacağını hatırlatarak, davranışlarını şiddetle kınadığımız bu vekillerin artık şuura ermelerini beklediğimizi kamuoyuna saygı ile duyururuz. 

TEMÜD-DER YÖNETİM KURULU