Üst Menu
Search
Generic filters

Ana Menu

Polise Sevgilerle

Bekir Coşkun

Ben gazeteciliğe polis muhabiri olarak başladım. Bu yüzden nerede bir polis görsem onlara farklı gözle bakarım. Bilirim ki o katı, ürkütücü görünüşlerinin altında, çoluk çocuğuna dönerken onların sevineceği bir şeyler götürebilme düşüncesi yatan onurlu, sevecen, mert, yurtsever insanlar vardır.

Her biri anadır. Babadır.

Bu nedenle de gerek yazılarımda, gerek televizyon programlarında ve gerekse devletin ileri gelenleriyle yaptığım görüşmelerde polislerin ve polis emeklilerinin sosyal yaşantılarının standardının yükseltilmesini hep istedim.

Öncelikle her meslek her kurum, her birim söz sahibi olmak için kendi aralarda örgütlenmelidir. İlkokul yıllarından beri sınıflara ayrılarak örgütlenmenin ilk adımını atmadık mı? Ama aynı zamanda polisler de dahil hepimiz örgütlenmelidir. ama aynı zamanda polisler de dahil hepimiz örgütlenmenin kötü bir şey olduğunu düşünüp ona karşı savaşmadık mı? Polislerimiz örgütlenme eksikliğinden dolayı meydanlarda silah göstererek tepki vermedi mi?

Örgüt kelimesinin bu kadar ürkütücü olduğu bir zamanda Emekli Emniyet Müdürlerinin bir araya gelmeleri gerçekten de çok olumlu bir gelişme oldu. bu gelişme polislerin sosyal hayat standartlarının yükseltilmesinde demokratik baskı unsuru olacaktır. Bu konu daha fazla ilerleme kaydedilecektir.

Sonuçta polislik kutsal mesleklerin başında gelir.

Hepimiz yataklarımızda uyurken onlar bizim malımızın, canımızın güvencede olması için 24 saat görevdedir. Gece-gündüz, yaz-kış yağmur-çamur demeden bizleri trafik canavarından korumak, güvenliği sağlamak için görevdedir.

Kim bilir kaç polisimiz bizim güvenliğimiz uğruna şehit oldu, kaç annenin, kaç evladın, kaç ailenin gözleri yaşlı kaldı.

En zor, en çaresiz zamanlarımızda polisleri aradığımız düşünüldüğünde, onlar rahat bir hayatı hepimizden fazla hak etmiyorlar mı?

Sonuç olarak Emekli Emniyet Müdürlerimize böyle bir düşünceden dolayı kendi adıma teşekkürü borç biliyorum.

Elleri coplu, belleri silahlı ama yürekleri sevgi dolu polislerimiz… Size hepimizin her koşulda ihtiyacı var…