Üst Menu
Search
Generic filters

Ana Menu

Polis Memurunun yardımıyla alkolü bıraktı

polis_dergi_temmuz_2013_046          Bolu’nun Yeniçağa ilçesinde bir polis memurunun yardımıyla alkolü bırakan Mehmet Keçeci,“Bırakmama vesile olan herkese çok çok teşekkür ederim. Şimdi kullanmıyorum, çok rahatım ve ailem ile birlikte çok mutluyum.” dedi.

          Bolu Valisi İbrahim Özçimen bir dizi ziyarette bulunmak üzere geldiği Yeniçağa ilçesinde 40 yıl alkol kullandıktan sonra bırakma kararı alan Mehmet Keçeci isimli vatandaş ile buluştu. Özçimen, Keçeci ve alkolü bırakmasına yardımcı olan polis memuru ile sohbet etti. 1971 yılında alkol tüketmeye başladığını ve 40 yıl alkol tükettiğini belirten Mehmet Keçeci, alkolü bırakma hikayesini şöyle anlattı: “Bir gece yine alkol alıp sızdığım da cebimdeki paramı hırsızlar çaldı. Aldıklarını görüyordum ama alkolün etkisi ile ayakta duramıyor, müdahale edemiyordum. Daha sonra kendime gelince Emniyet Müdürlüğüne giderek şikayetçioldum. Polis memurlarından alkolü bırakmak için yardım istedim. Bolu Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinde tedavi gördüm. 2 aylık tedaviye başladım. Her gün polis memuru Sami Kalın’ın gözetiminde ilaç kullandım. Tedavim esnasında polis memuru Sami Kalın’ın çok yardımını gördüm. Bırakmama vesile olan herkese çok çok teşekkür ederim. Şimdi kullanmıyorum, çok rahatım ve ailem ile birlikte çok mutluyum.”

          Alkolü bırakan Mehmet Keçeci’yi tebrik eden Vali Özçimen, Keçeci’nin alkol bırakmasında destek olan Polis Memuru Sami Kalın’a teşekkür etti. Milleti oluşturan her bireyin çok önemli olduğunu belirten Vali İbrahim Özçimen, “Sosyal devlet anlayışı içinde düşen bir insanın elinden tutup ayağa kalkmasına yardımcı olmak ve ona sahip çıkmak çok önemli. Düşen bir insanımızla yakından ilgilenip tekrar topluma kazandıra biliyorsak ne mutlu bize. Bu anlamda polis memuru arkadaşımızı, İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi personelini kutluyorum.” değerlendirmesinde bulundu.