Üst Menu
Search
Generic filters

Ana Menu

ONİKİNCİ SAYI

                                                                                                                Özgüner POLAT

                                                                                                                                             Emekli Emniyet Müdürü

                                                                                                                                                      Genel Sekreter

 

Elinizdeki bu dergi onikinci sayımız, böylece koca bir yılı doldurduk. Kıvançlıyız.

Ocak 2002 tarihinde birinci sayımızı yayınladık. İlk sayıyı çıkarma çalışmalarında çok düşündük, acaba ayda bir veya üç ayda bir mi çıkaralım? Dergiyi dolduracak değerli makaleleri nereden bulacaktık. Maliyeti nasıl karşılayacaktık. Sorular, sorunlar uzayıp gidiyordu. Ayrıca, bazı arkadaşlar moral bozucu konuşmalar yapıyordu. Eski dernekler her ay dergi çıkarmayı başaramadılar. Sizler yeni bir derneksiniz başaramazsınız, altı ayda bir çıksın dediler. Çağımızın iletişim çağı olduğunu biliyor ve inanıyorduk. İnsanların doğrudan doğruya düşüncelerine hükmetmek onları yanımıza çekmek, desteklerini kazanmak istiyorduk. Her ay çıkarmaya karar verdik. Neye güvenerek bu kararı aldık? Tamamen Teşkilatımıza güvendik. Gerek faal, gerekse emekli arkadaşlarımızın bize destek vereceklerine inanıyorduk, Çünkü bu dernek hepimizindi. Bu fikrin en hararetli savunucusu bendim. Ne pahasına olursa olsun bunu her ay çıkarmayı başarmak zorunda olduğumuzu biliyordum.

Bir ve ikinci sayılarda zorlandık. Başta Genel Müdürümüz Vali Sayın İ.Kemal Önal olmak üzere tüm Genel Müdür Yardımcılarımız, Polis Akademi Başkanımız, Daire Başkanlarımız, İl Emniyet Müdürlerimiz, Polis Okulu, Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürlerimiz bizleri maddi, manevi desteklediler.

Doğuda küçük bir ilimizin değerli müdürü (isim vermek istemiyorum) bu derginin bir maliyeti ve yollama ücreti vardır, düşüncesi ile banka hesabımıza elli milyon göndermişti, bu jest bizleri duygulandırdı, moral kaynağı oldu, çalışma hızımızı artırdı. Her birim müdürü böyle düşünse hiçbir sıkıntımız kalmazdı. Üzülerek belirtiyorum. Bu düşüncede olan müdürlerimizin sayısı onbeşi geçmiyor. Değerli müdür arkadaşlarım. Yarın sizlerde bu derneğin üyesi, hatta yöneticisi olacaksınız, bu dernek ve dergi sizlerin. Şimdiden sahip çıkın. Adınıza her ay ücretsiz gönderilen bu derginin bir maliyeti olduğunu unutmayınız, yardım ediniz. Bizler bir çınar ağacı fidanı diktik, bu fidanı büyütmek geliştirmek sizlerin elinde.

Dergimizin çok geniş bir alana yayıldığını her geçen ay görüyoruz. Erzurum’dan, Tekirdağ’a kadar olan her ilimizden makaleler alıyoruz. Yayınladığımız makalelerin hiçbir yerde yayınlanmamış olmasına özen gösteriyoruz. Merkezdeki ve illerdeki çalışmaları birim müdürünün makalesi olarak yayınlıyoruz. Her rütbedeki mensuplarımızın makale ve şiirlerine olanaklarımızın ölçüsünde yer vermeye çalışıyoruz. Kapak ve iç düzenimizi özenle koruyoruz. Büyüklerimizin ve büyüklerimizle yönetim kurulunun çekilmiş fotoğraflarını basarak yağcılık yapmıyoruz, gördüğümüz eksikleri, makalelerimizde dile getiriyoruz.

Sonuç:

Hızlı bir gelişme yaşıyoruz. Üye sayımız her ay çoğalmaktadır. Kamu yararına dernek olma çalışmalarımızda hızla devam ediyor. Çok kısa bir süre sonra okuma, dinlenme salonumuzuda açıyoruz. İstanbul, İzmir, Antalya illerimizde şube açma çalışmaları devam ediyor. Diğer illerdeki Emekli Emniyet Müdürü arkadaşlarımızın şube açmak için girişimlerini bekliyoruz.

Sayın İl ve Okul Müdürlerimiz Derneğimizin ve dergimizin yaşamını sürdürmesi; maddi, manevi desteğinize bağlı olduğunu unutmayınız.