Üst Menu
Search
Generic filters

Ana Menu

Öğretmenlerin Ölümü, Öğrencilerin Ölümü, Gizli Buzlanma ve Kış Lastiği

polis_dergi_subat_2014_int_041          Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde 6 öğretmen ve bir sürücü, Kayseri de 11 üniversite öğrencisi trafik kazalarında öldü. Bunlar kaza değil CİNAYETTİR. Türkiye bunlara hem üzülüyor ve hem de seyir ediyor. Bu alanda tarafsız ve ihtisaslaşmış bir STK maalesef çok az. Olana da aşırı tutuculuktan  imkan verilmiyor. Türkiye’nin Karayolları Trafik Kanunu 1983 yılında çıkmış tamamen kamu kuruluşlarını haklı ve tüm vatandaşları da suçlu gösteren bir mantıkla hazırlanmıştır. Belli kuruluşlar isimlerini bu kanuna yazdırmışlar. Ancak çoğunlukla görev yapmıyorlar ve çözümlerde üretmiyorlar. Yani bir KANUN var PARAMPARÇA .Türkiyeye trafik ve yol güvenliğinde ulusal anlamda hizmet üreten ve 14 ilde aktif TEMSİLCİLİĞİ bulunan Derneğimizi dahi aralarına almıyorlar.YANİ TEKEL DURUMUNDALAR.Görevini yapmayanları kovanda yoktur.

          Türkiye gizli buzlanmayı, kış lastiğinin önemini, araçların fenni muayenesinin olup olmadığını henüz kavramış değil, araç sahipleri, firma sahipler,bu aracı tutanlar,bu aracı kullanan sürücüler henüz bu bilinç ve sorgulamayı yapmıyorlar. Bir hafta önce 6 genç öğretmenimiz, bir hafta sonra 11 üniversite öğrencimizin hesabını kim verecektir.

Şehrin valisimi, kaymakamımı, karayolları bölge müdürlerimi, o servis      aracını veya minibüsü  kirayanlarmı, kiraya verenlermi, sürücülermi, yolda denetimi yapmayan trafik zabıtasımı  veya o araca binipte bu dünyadan genç yaşta annesini, babasını, eşini,çocuğunu bırakıp gidenlermi?  BUNUN HESABINI KİM VERECEK ..!