Üst Menu
Search
Generic filters

Ana Menu

NİCE YÜZYILLARA

Şükrü Nail ATALAY

Genel Başkan

Emekli Emniyet Müdürü

 

Emniyet teşkilatında yıllarca çok zor görevler yaparak böyle şerefli bir meslekten emekli olmuş mensuplarımızın yorucu hizmetlerini takdir eden ve onlara Emniyet Makamlarına yapılacakları talep ve başvurularında gerekli hassasiyetin gösterilmesini isteyen bir Genel Müdür, ilk defa bu güzide teşkilatın başına gelmiştir. Bu genel Müdür Vali, sayın İ. Kemal ÖNAL’dır.

Kendilerine, bütün emekli mensuplarımız adına en içten teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz. Eğer her Genel Müdür, bu teşkilatın hem çalışanına hemde emeklisine gerekli hassasiyeti göstermiş olsaydı, inanıyorumki, Teşkilatımız mensupları huzurlu bir şekilde çok daha fazla çalışıp milletimize daha güzel hizmetler verebilirlerdi. Bizler Emekli oluncaya kadar çok zor şartlar altında görevler yaptık. Bizden önce emekli olanlar daha zor şartlarda görev yaptılar.

Bizler daima ileriye gitmeliyiz. Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün gösterdiği hedefe çağdaş medeniyetler seviyesine çıkmalıyız. Bütün ülke, Türk milleti olarak bunu hak etmekte olup, yüksek bir karaktere sahip bir milletiz.

Emniyet Teşkilatı, kurulduğu 1845 yılından beri bu yüce millete hizmet için her bir mensubuyla adeta yarış yapmaktadır. Yurdumuzda iç huzur ve güvenini sağlamak için kanunları hiçbir vatandaşımıza asla ayırım yapmadan uygulamamız gerektiğinin bilincindeyiz. Bazı dükkanlarda levhalar vardır. “Müşteri velinimetimizdir” diye yazılıdır. Bizde diyoruz ki “Vatandaş velinimetimizdir”. Evet vatandaşımız polisimizin velinimetidir. Vatandaşlarımız olmasa polise de ihtiyaç olmaz. Kanunlara saygılı her vatandaşımız bizim için değerlidir. Karakollarımızda ve şubelerimizde vatandaşımıza hitap şeklimizden tutunda hertürlü hal ve hareketimizde nazik, kibar ve örnek bir insan olduğumuzu göstermeliyiz. Vatandaşımız, “İşte polis böyle olmalıdır” demelidir.

Polisimiz, amir ve memuruyla vatandaşına saygılı, insan hakları çerçevesinde kanunları iyi bilen, çağdaş bilgi ile donatılmış, yurdumuzun bölünmez bütünlüğünü canı pahasına koruyan, Atatürk ilke ve inkilaplarının, koruyucusu ve takipçisi olmuştur ve olmayada devam edecektir.

Kuruluş yıldönümü olan 10 Nisan gününde halen çalışmakta olan ve emekli olan bütün mensuplarımızın bu güzel  gününü kutluyorum. Olaylarda yaralanıp gazi olan mensuplarımıza acil şifalar diliyorum. Şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, geride bıraktıkları dul ve yetimlerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum.

Derneğimiz bütün mensuplarımızın emrinde olup dilek ve dertlerini rahatca gelip anlatabilecekleri bir yerdir.

Kanunlara uygun her türlü dilek ve temennilere imkanlarımız ölçüsünde yer vereceğimizi bildirir, nice 10 Nisanlara erişmenizi diler, saygı ve sevgilerimi sunarım.