Üst Menu
Search
Generic filters

Ana Menu

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü 23 Nisan Uçurtma Şenliği

polis_dergi_haziran_2013_040 polis_dergi_haziran_2013_041               Ülkemizde trafik güvenliğinin sağlanabilmesi, trafik kazalarının ve kaza sonrası meydana gelen ölüm ve yaralanmaların en aza indirilebilmesi, yol kullanıcılarını trafik kuralları ve karşılaşabilecekleri riskler hakkında bilgilendirip, bilinçlendirebilmek amacıyla Mersin Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından denetim ve eğitim faaliyetleri aralıksız devam etmektedir.

            “23 Nisan Uçurtma Şenliği”

            Mersin Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve 2013 Akdeniz Oyunları Koordinatörlüğü ile birlikte, bu günün çocukları, yarının yetişkinleri olarak topluma yön verecek çocuklarımızın her konuda olduğu gibi trafik güvenliği konusunda da duyarlı, bilinçli sağlıklı ve mutlu bireyler olarak yetişmesine katkı sağlamak amacıyla bu bayramda “23 Nisan Uçurtma Şenliği” düzenledi.

            Her eğitim gibi trafik eğitimi de aile de başlar, okul ve çevrenin etkisiyle de devam eder. Anne, baba, polis, çevre ve eğlenerek öğrenme faktörünün bir arada olduğu bu güzel günde çocuklarımızın kişisel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlanması hedeflenmiştir.

            Bir tarafta, Emniyet Genel Müdürlüğünden getirtilen emniyet kemeri simülatör aracı ile yetişkinlere ve çocuklara emniyet kemeri kullanımının önemi canlı olarak gösterilerek, özellikle ebeveynlere “Trafikte Çocuklara Örnek Olun” mesajı verilmiştir.

            Diğer tarafta, İl Emniyet Müdürü Sayın Arif ÖKSÜZ’ün de ailesi ile birlikte katıldığı şenlikte “Emniyet Kemerimizi Takalım” mesajını içeren 800 uçurtma dağıtılarak, ebeveynleri ve polisler ile birlikte uçurtma uçuran çocuklarımıza unutulmaz bir bayram günü yaşatılmıştır.

            “EMNİYET KEMERİNİ BEN DE TAKIYORUM” kampanyası

       Trafik kazası sonrası meydana gelen ölüm ve yaralanmaların en aza indirilebilmesi amacıyla, Emniyet Genel Müdürlüğünce 2013-2014 yıllarının ”Emniyet Kemeri Kullanımı ve Hız Kontrolü” yılı ilan edilmesine müteakip, emniyet kemeri takma oranı %60 ları aşan ilimizde, bu oranı %100’e çıkarmak amacıyla “Emniyet Kemerini Ben de Takıyorum” kampanyası başlatılmıştır.

            Kampanyamıza başta Ekonomi Bakanımız Sayın Zafer ÇAĞLAYAN ve valimiz başta olmak üzere, birçok idare amiri, sivil toplum kuruluşu başkanlarının yanı sıra, işçi, çiftçi, öğretmen, öğrenci, iş adamı, ev hanımı, gazeteci, emekli, gazi, doktor, hemşire, taraftar, esnaf gibi toplumun değişik kesimlerinden birçok gönüllü vatandaşımız destek vermiştir. Trafik haftasında başlattığımız bu kampanyaya ait görüntüler, kentimizin değişik noktalarında bulunan 410 noktadaki reklam panolarında yayınlanmıştır.