Üst Menu
Search
Generic filters

Ana Menu

Kimliğini Unutan Öğrencinin İmdadına Polis Yetişti

polis_dergi_temmuz_2013_044          Bursa Orhaneli’de Sultan Demirkıskaç, kimliğini evde unuttuğunu fark edince ne yapacağını şaşırdı. Kimliği olmadığı için sınava giremeyen Demirkıskaç’ın imdadına Fethiye İlköğretim Okulunda görevli olan polis ekipleri yetişti.

          Polisler Sınava Yetiştirdi

          Polis ekiplerine yardımcı olmaları konusunda ricada bulunan babanın isteği geri çevrilmedi. Baba ile kızını polis otosuna bindiren ekipler, ilk önce fotoğrafçıda fotoğraf çektirdikten sonra kaymakamlığın yolunu tuttu. Polislerin yardımı ile kimliğini çıkartılan öğrenci, sınava gireceği okulun kapısında polis otosundan indiği gibi soluğu sınava gireceği salonda aldı.

          Babanın Gözyaşları

          Kızını sınava yetiştiren baba Halit Demirkıskaç, polis ekipleri kızına yardım ederken gözleri doldu. Baba Demirkıskaç, “Okulun bahçesine geldiğimizde kızım kimliğini unuttuğunu söyledi. Ne yapacağımızı şaşırdık. Polis ekiplerinden Allah bin kere razı olsun.Polis ekipleri ile beraber fotoğrafçının evine gittik. Fotoğrafları çektirdikten sonra kaymakamlığa gittik. Sağ olsun kızımı sınava yetiştirdiler” dedi.