Üst Menu
Search
Generic filters

Ana Menu

Kayseri Emniyet Müdürlüğü’nün “Bilinçli Nesillerle Güvenli ve Huzurlu Yarınlara” Projesi

polis_dergi_subat_2014_int_043 polis_dergi_subat_2014_int_044         Suçla mücadelede ve güvenlik hizmetlerinin yürütülmesinde toplumsal destek ve katılımının sağlanması; Polis Teşkilatı’nın etkinliği, başarısı ve güvenirliliğinin arttırılmasında önemli bir etkendir. Hizmetlerin daha verimli ve kaliteli yürütülmesi, suç ve suçla etkin mücadele edilebilmesi, verilen güvenlik hizmetlerine gereken desteğin sağlanabilmesi amacı ile halkımızın bilgilendirilmesi kapsamında;

         İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen “Bilinçli Nesillerle Güvenli Ve Huzurlu Yarınlara”  Proje faaliyetleri neticesi;

         26.12.2013 tarihinde Melikgazi İlçesi Tavlusun Mahallesi Hasan Nuriye Ünlem İlkokulunda (50) öğrencinin katıldığı bilgilendirme toplantısı yapılmış, toplantıda “Güven Abi ve Huzur Abla” isimli Polis maskotlarımızöğrencilere Trafik Kuralları, Polislik Mesleğinin tanıtılması ve genel asayiş konularında dikkat edilecek hususlarla alakalı bilgiler aktarmış ayrıca “Taşıtların geçtiği yollarda oyun oynamayalım” mesajını iletmişlerdir. Yapılan sunum sonrasında tüm öğrencilere boyama kitabı balon dağıtılmış derslerde faydalanılması amacıyla (4) adet top okul yönetimine teslim edilmiştir.

         Ayrıca Melikgazi İlçesi Gülük Mahallesinde bulunan Hacı Hüseyin Aksakal İmamhatip Lisesinde (7) öğretmen ve (200) öğrenciye polislik mesleğini tanıtmak, genel güvenlik ve asayiş konularında bilgilendirmelerde bulunmak maksadıyla toplantı düzenlenmiştir. Toplantı sonrası katılan öğrencilere blok not defteri ve tükenmez kalem ile birlikte güvenli internet kullanımı ile alakalı hazırlanmış broşürler dağıtılmış. Okul yönetimine (3) adet top teslim edilmiştir.

         Aynı gün “Sıcak Yuvam (Soba Zehirlenmelerini Önleme)” Projesi kapsamında;

        Melikgazi İlçesi Keykubat Mahallesi Keykubat Camii avlusunda vatandaşlarımızı soba kullanımı ve karbon monoksit zehirlenmelerine karşı bilgilendirmek maksatlı toplantı düzenlenmiş, bir firma tarafından görevlendirilen uzman personel, uygulamalı olarak soba kullanımı hakkında dikkat edilecek hususlar bilgiler aktarmıştır. Toplantıda konu ile alakalı hazırlanmış broşürler vatandaşlarımıza dağıtılmıştır.