Üst Menu
Search
Generic filters

Ana Menu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Sürücü ve Yaya Eğitimleri

image002

image003

Trafik olgusu içerisinde yer alan yol kullanıcılarının trafik güvenliği konusunda bilinçlendirilmesi amacıyla ülkemiz genelinde devam eden “Sürücü ve Yaya Eğitimleri”, ilimiz genelinde de yürütülmektedir.

 

2014 yılı içerisinde okullara seminer vermek üzere gidilerek, çeşitli yaş gruplarına göre ilk, ortaokul ve liselerde eğitim gören (72.967) öğrenciye seminer şeklinde eğitim verilmiştir.

 

Aynı yıl içerisinde ilimiz genelinde 2.603 Otomobil, 229 Otobüs, 1.275 Kamyon, 5 Traktör, 188 Minibüs, 23 Tanker, 572 Kamyonet, 111 Servis Aracı ve 377 diğer araç sürücü olmak üzere toplam 5.287 araç sürücüsüne eğitim verilmiştir.

 

 

 

image006

 

“KANKA Çocuk Trafik Tiyatrosu”, Sancaktepe Belediye Başkanlığının destekleriyle Sancaktepe ilçesindeki ilkokullara gidilerek, günlük dört ayrı gruba gösterimi yapılmak üzere ilk etapta (29) ilkokul planlanmış ve 12 Şubat 2015 tarihinden itibaren okullarda gösterime başlanmıştır.

Sancaktepe ilçesindeki okullarda gösterilerin tamamlanmasının ardından diğer ilçelerimizdeki okullarda da oyunun gösterimi için çalışmalar yürütülmektedir.

Bu projeyle, başta çocuklarımıza yayalar için gerekli trafik kuralları olmak üzere, oyun oynarken dikkat edilecekler, okul servis araçlarında olması gerekenler, servis ve toplu taşıma araçlarındaki hareket tarzları ile Polisimizi sevdirmek, ona güvenmek, sadece ihtiyaç duyduklarında değil, her durumda kendilerinin bir arkadaşı gibi yanlarında olduğunu göstermek amaçlanmaktadır.