Üst Menu
Search
Generic filters

Ana Menu

Huzur İçin Geldik Kitap Tanıtımı

polis_dergi_haziran_2013_042 polis_dergi_haziran_2013_043          Başta UN ve OSCE olmak üzere birçok uluslararası kuruluşta başarıyla görev yapan Türk Polisi, bu başarılarından dolayı uluslar arası misyonlardaen çok tercih edilen Polis teşkilatlarından birisi olmuş ve hâlihazırda Avrupa, Amerika, Orta Amerika, Asya ve Afrika’da bulunan birçok ülkede barış ve huzuru sağlamak için görev yapmaktadır.

          Günümüze kadar yurt içinde; terör örgütleriyle, organize çetelerle, uyuşturucuyla, kaçakçılıkla vb. mücadelede ‘canı pahasına’ görevini en iyi şekilde yaparak üstün başarılar elde eden Türk Polisi yurt dışında da çeşitli görevlerde bulunup, dünya barışına katkı sağlamaktadır.

          Gittikleri ülkelerde barış elçileri olan Türk Polisleri, güvenlik ve huzuru sağlamanın yanı sıra;  sosyal yardım ve halkla ilişkileri sayesinde yerel halkla iç içe olmayı başarıp, onların sevgisini, dostluklarını ve takdirlerini kazanmışlar, binlerce yabancı polise eğitim vermiş ve operasyonel anlamda da önemli başarılara imza atmışlardır.

          Kendi vatandaşlarının yanı sıra tüm dünya insanlarına ve insanlığa da hizmet edebilme gayretinde olan Türk Polisi’nin bulundukları görevlerde yaşadıklarını, hissettiklerini, öğrettiklerini, öğrendiklerini, paylaştıklarını ve daha birçoğunu dalında ilk eser olan Huzur İçin Gedik’te bulacaksınız.

 HUZUR İÇİN GELDİK

YURT DIŞI MİSYONLARIYLA İLGİLİ BİLMEK İSTEDİKLERİNİZ BU KİTAPTA

          Türk Emniyet Teşkilatı 1996 yılından beri Yurt Dışı Misyonlarında görev almakta ve şu ana kadar binlerce Türk Polisi yurt dışında görev yapmıştır.Birleşmiş Milletler (UN) MisyonlarıAvrupa Güvenlik İşbirliği Teşkilatı(OSCE), Avrupa Birliği Kosova Misyonu (EULEX), Elçi Koruma, Uluslar arası İrtibat Görevlisi, Eğitim, Mastır,…vs. amacıyla diğer ülkelerde görev yapmış ve yapan polisler yurtdışında verdiği kurslar, eğitimler, yaşadığı, gördüğü, öğrettiği, öğrendiği, güldüğü, hissettiği ve düşündüğü şeylerin bir kısmını kitap haline getirdi.

          İçerisinde; Birleşmiş Milletler Misyonları; Kosova, Liberya, Sudan, Haiti,…vs. Türk Polisi’nin Yurt Dışında Verdiği Kurslar Ve Eğitimler, Sudan’da Bayan Türk Polisi, Türk Polisi Liberya’da Olay Yeri İnceleme Kursu Veriyor, Haiti’de Cumhuriyet Resepsiyonu, Türk Polisi’nden SWAT Kursları, Türk Polisi’nin Afrikalı Bir Bebeğe Yavuz İsmini Koyması, Kosova’da Türk Bayrağına Saygı, Günah Çıkarmak İstiyorum Ey Sırplı Rahip! Daredevil Turks ! Sudan Polisi Güreş Öğreniyor… Vb.

          Bölümlerin bulunduğu ve“dalında ilk eser olan” HUZUR İÇİN GELDİK (Türk  Polisinin Yurtdışı Misyonu-I) adlı Emniyet Teşkilatının değerli 21 personelinin birikimlerinden oluşan bu mütevazı kitap Öteki Adam Yayıncılıktan basılarak ülkemizin hemen her ilinde ana kitabevlerinde ve internet üzerinden okuyucuların istifadesine sunulmuştur.

          Çalışmaya ilgi duyanlar için fkolay41@yahoo.com e-mail adresinden internetten;  kitapyurdu.com,  idefix.com,  okuoku.com,  ilknokta.com ve benzeri adreslerden de huzur için geldik yazıp kitapla ilgili bilgilere ve ayrıca kitap tanıtımıyla ilgili video klibe aşağıdaki linkten ulaşabilirler;

          http://www.dailymotion.com/video/xyzffj_huzur-icingeldik_ news

          Sevgi ve saygılarımızla…