Üst Menu
Search
Generic filters

Ana Menu

Haberler

124. (nisan)_057 124. (nisan)_05821.03.2012 günü Şırnak ili Silopi ilçesi Cudi Dağı kırsalında PKK terör örgütü ile çıkan çatışmada Başpolis Memuru Kadir CAN, Polis Memurları Cihat AKKAYA, Recep TOPALOĞLU, Arif MAMIŞ, Selim ARSLAN ve Mustafa ERDOĞAN şehit olmuşlardır.


Gaziantep İl Emniyet Müdürü, 1.Sınıf Emniyet Müdürü Süleyman OĞUZ’un babası Kadir OĞUZ 23 Mart 2012 günü vefat etmiştir.


Derneğimiz Üyesi E.Emniyet Müdürü Muzaffer IŞIK’ın babası 02 Mart 2012 günü vefat etmiştir.


 

13 Nisan 2012 günü bir asayiş olayı neticesinde gözaltında bulundurulan şahısların Adliyeye çıkarılmaları esnasında karşı hasım gruba ait bir araç içerisinden pompalı tüfekle ateş açılması sonucu Polis Memuru Ali KARAKIŞ şehit olmuştur.


 

 

14 Nisan 2012 günü devriye görevlerini ifa ederken geçirmiş oldukları trafik kazası sonucu Polis Memuru Hüseyin KAPLAN şehit olmuştur. Aynı kazada Polis Memuru Ahmet ŞAHAN’da yaralanmıştır.


 

Hayatını kaybeden bütün meslektaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz.

Türkiye Emekli Emniyet Müdürleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği


 

Bursa’da Polis Memuru Recep Ulu tarafından, şehit ailelerine destek vermek amacıyla düzenlenen Naht Sergisi 9 Nisan’da açıldı.

 

Naht sanatı sergisi Tayyare Kültür Merkezi’nde Polis Haftası etkinlikleri çerçevesinde 9 Nisan’da açıldı. Polis memuru Recep Ulu tarafında açılan ilk kişisel nahtsergisinde 30’dan fazla eser yer aldı. 8 senedir Naht sanatı ile uğraştığını söyleyen Recep Ulu, “Mahmut Şahin öncülüğünde bu işi gerçekleştiriyorum. Bu sanat sabır ve beceri istiyor. Bu sanatta ağaca kabartma şekli verilmektedir. Elde ettiğimiz geliri şehit aileleri yararına vereceğiz” dedi. Polis memuru Recep Ulu açılışa herkesi davet etti.


Polisten Öğrencilerine Ayakkabı Yardımı

Siverek’te Toplum Destekli Polis Büro Amirliğince, maddi imkânları kısıtlı ilköğretim öğrencilerine ayakkabı yardımında bulunuldu.

29 Mart 2012 Perşembe 10:31

 

İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Büro Amirliği ekipleri, Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda derslerinde başarılı ve imkânları kısıtlı 45 öğrenciye ayakkabı dağıttı. Polis Memuru Yusuf Çam, Büro Amirliğince, daha önce de fakir ve başarılı öğrencilere giysi yardımı yaptıklarını hatırlattı. Okul idaresince önceden belirlenen öğrencilere ayakkabı dağıttıklarını ifade eden Çam, şunları kaydetti: ”İlk etapta Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencilerine ayakkabılarını hediye ettik, amacımız öğrencilerimizi motive ederek derslerinde başarı sağlaması hem de polisler ve öğrenciler arasında kaynaşma sağlayarak polislik mesleğini sevdirmektir, Toplum Destekli Polis Amirliği olarak ‘Sosyal projeler” kapsamında hedefimiz bin 500 öğrenciye ulaşmaktır.” Cumhuriyet İlköğretim Okulu Abdülkadir Aşiran ise öğrencilerine yönelik böyle anlamlı katkılarda bulunan Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teşekkür etti. Ayakkabılarını alan öğrenciler de polislerle hatıra fotoğrafı çektirdi.


Polisler yüzlerce fidanı toprakla buluşturdu

06 Nisan 2012

Erzincan Emniyet Müdürlüğü ‘Emniyet Hatıra Ormanı’na yüzlerce fidan dikti. Erzincan Emniyet Müdürlüğü tarafından Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 167. yıl dönümü sebebiyle ‘Emniyet Hatıra Ormanı’nda program düzenlendi. Programa katılan emniyet mensupları, hatıra ormanını ağaçlandırdı.

 

 


Nisan Ayında Derneğimize Üye olanlar;

1-Mehmet Ali ÖZEN

2-Alper YAZ

3-Bahtışen SÜMER