Üst Menu
Search
Generic filters

Ana Menu

Genel Yayın Yönetmeninden

 

AYDIN VALİMİZ SAYIN MUSTAFA MALAY’IN

DERNEĞİMİZİ ZİYARETİ (10.09.2004)

 

Özgüner POLAT[*] 

 

Teşkilatımız yetiştirdiği ender kişilerden birisi olan ve teşkilattan kopmayan Aydın Valimiz Sayın Mustafa Malay 10.09.2004 tarihinde Derneğimize gelerek bizleri onurlandırmıştır. Alçak gönüllüğünden bir şey kaybetmeyen sevgili Valimizle Yönetim Kurulu üyelerimiz arasında geçmiş yıllara ait tatlı-acı anılar derinlemesine konuşuldu. Eğitim Dairesi Başkanımız Sayın Ahmet Pek’te bu toplantıya katılarak sohbete iştirak etti. Gönül ister ki halen ANKARA’ da  oturan teşkilatımızdan yetişmiş Sayın Merkez Valilerimizde bu yakınlığı bizlere göstersin. Derneğimizin yayınladığı kendilerine aksatmadan her ay gönderdiğimiz Çağın Polisi dergisi hakkında görüşlerini alalım. Bu görüşlerin derneğin gelişmesi yönünde olacağı kanaatindeyim. Üzülerek belirteyim ki ne gelmekteler, ne de makale yazmaktalar. Anıların yazacağı makalelerin teşkilatın genç kuşaklarına büyük ölçüde yarar sağlayacağı düşüncesindeyim. Bu değerli bilgi ve deneyimlerini yeni yetişen genç amirlerden esirgememelerini dilerim.

Sayın Malay bizlerle birlikte öğle yemeğinde tabldot yeme lütfünde de bulundu. Belki yıllardır tabldot yememiştir. Yemekte de okul anıları  anlatıldı.

Bazı kişiler bu olay bu kadar önemli mi? diyecekler. Evet önemli. İnsan makam olarak yükseldikçe alçak gönüllü olabiliyorsa insanlığı yücelir. Böbürlenmek, insanlara tepeden bakmak insanı yüceltmek yerine alçaltır. Hele eskiyi unutmak nereden geldiğini anımsamamak daha kötü bir düşüncedir. “Kaplumbağa  kabuğundan çıkmışta, kabuğunu beğenmemiş” sözü boşuna değildir.

Tüm Emekli ve çalışan mensuplarımızın yakın ilgisini bekliyoruz.

 image002 (1)

 

 

 

 

POLİS MESLEK  ANILARI KİTABIMIZIN YANKILARI

Derneğimiz tarafından yayınlanan “Polis Meslek Anıları” isimli kitap okurlarımız tarafından gerek genel görünüm, gerekse içerik yönünden beğenilmiş olup bu konuda pek çok kutlama mesajları almış bulunmaktayız. Dergimizdeki yer oranında bunların bir bölümünü yayınlamış bulunmaktayız. Hepsini yayınlayamadığımız için hem üzgünüz, hem de özür diliyoruz. Dernek yönetim kurulu olarak her okuyucumuza ve bizlere yardımcı olanlara teşekkür ediyoruz. Daha önce ki yazımızda bahsetmiştim. Derneğimizin bu ilk kitap yayınıdır. Bazı eksiklerimiz, yanlışlıklarımız olduğunu biliyoruz, ileriki yıllarda bu yanlışlıkları yapmamaya özen göstereceğiz.

Her şeye rağmen böyle bir ilki gerçekleştirdiğimiz için yönetim kurulu olarak mutluyuz. Çok sayıda İl Müdürümüz illerinde satmak üzere bizlerden kitap istediler gönderdik, bu yardımlarından dolayı kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz.

Tüm okurlarımıza sağlıklı mutlu ve başarılı günler ve hayırlı Ramazanlar diliyorum.

Cumhuriyet Bayramınızı da kutluyorum.[*] Emekli Emniyet Müdürü, Genel Sekreter, TODAİE Kamu Yönetimi Uzmanı