Üst Menu
Search
Generic filters

Ana Menu

Genel Yayın Yönetmeni’nden

 

AÇIKLAMALAR

 

 

Özgüner POLAT

Emekli Emniyet Müdürü

Genel Sekreter

 

            Derneğimiz ve Dergimiz hakkında üyelerimize ve okurlarımıza bazı bilgileri aktarma gereğini duyuyorum.

         a)Derneğimizin Samsun İli şubesini kurmuş bulunuyoruz. İlk şubenin Samsun’da açılmış olması bizleri gurulandırdı. Ulu Önder Atatürk’te İstiklâl savaşını 19 Mayıs 1919 Samsun’a çıkarak başlatmış ve başarıya ulaşmıştır. Derneğimiz şubelerinin diğer illerde de açılacağına inanıyoruz. Samsun Şubesinin açılışında bizlere gerekli maddi ve manevi desteği veren sevgili, değerli kardeşimiz Samsun İl Emniyet Müdürü A.Tekin Akın ile Samsun İli Şube Başkanı Sayın Aleaddin Bulut, Ali Aksu, Hüseyin İnan, Naim Ergül, Fazlı Uğur’dan oluşan Yönetim Kurulu üyeleri ile tüm Samsun şubesi üyelerine huzurlarınızda Genel Merkez olarak teşekkürlerimizi sunarız.

         İzmir ilinde şube açma çalışmalarımızda sürmektedir. Sayın İl Müdürü Halil Tataş ile Kurucu üyemiz Sayın Tamer Kırklar çalışmalarına hızla devam etmektedir, kendilerine teşekkür ediyoruz. Çok yakında İzmir’de de şubemizin kurulup açılacağına inanıyoruz.

          b)Derneğimizin isminin başına “TÜRKİYE” kelimesinin konulması ve kullanılması Bakanlar Kurulunun 14.04.2003 tarih ve 5479 sayılı kararı ile alınmıştır. “Kamu Yararına” çalışan bir dernek olmamamız için çalışmalarımız devam etmektedir. Bu konu Bakanlar Kuruluna kadar gelmiş bulunmaktadır. Önümüzde ki günlerde olumlu bir sonuç alacağımızı umuyoruz.

        c)Dergimizin etkinliği ve aranan bir dergi olması her geçen gün artmaktadır. Yaşanmış olaylardan iki tanesini sizlerle paylaşmak istedim.

     1-Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi, Eğitim Bölümünde öğretim görevlisi Sayın Kenan Özcan bize 24.06.2003 tarihinde müracaatla , “ülkemizde polis eğitimi ile ilgili bilimsel bir çalışma yapıyorum. Çağın Polisi Dergisinin internet sayfasından sayıları taradım hemen hemen tüm sayılardan makalelere baktım. Ben bu makalelerden kaynak göstermek istiyorum, izin verir misiniz” diyor.

     2-Ülkemizin ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin en üst ve en güzide eğitim kurumu olan Harb Akademisi’de öğrenci Üsteğmen olan bir subayımız 07.05.2003  tarihinde gönderdiği mail’de “Tezimin konusu olan Denizden yapılan kaçak göç konusunda Sahil Güvenlik Komutanlığı ile diğer devlet kuruluşları arasındaki koordinasyon nasıl olmalıdır? Konusunda bilgi ve kaynak araştırmasında yardımcı olmanızdır. Eğer bu konuda beni bilgilendirirseniz memnun olurum. Çalışmalarınızda şimdiden başarılar diler uzun bir yayın ömrü dilerim.” Diyor.

         Bizler bu istekten de mutlu olduk. Nerelere ulaşabildiğimizi öğrendik. Bu istek, Çağın Polisi Dergisinin 10-11-12-13-14 ve 15 sayılarında yayınladığımız, değerli arkadaşımız Sayın Mehmet Terzioğlu’nun “Yabancılar Hudut İltica Daire Başkanlığı” başlıklı altı sayı süren bilimsel yazısı üzerine olmuştur. Diğer mensuplarımızın makalelerinin boşa gitmediğinin de ispatıdır. Harb Akademisi öğrencisine dergimizin altı sayısını posta ile gönderdik. Teşekkürlerini iletti.

        d)Tüm teşkilatımıza, elinize posta ile ulaşan bu Çağın Polisi Dergisinin bir maliyetinin olduğunu paraya ihtiyacımızın bulunduğunu bir yazı ile bildirdik. Bazı il ve Polis Meslek Yüksek Okulu, Polis Eğitim Merkezi Müdürü arkadaşlarımız yazımızı aldıklarında “ bu bedeli 18 aydır nasıl düşünemedik. Dergiden yararlanıyoruz, yazılarımızda yayınlanıyor” diye telefon ettiler. Derginin yayın hayatının sürmesi için istisnasız tüm birimlerden az veya çok ta olsa yardımlar aldık. Her ayda alacağımıza inanıyoruz. Kendilerine tüm okurlarımızın önünde sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

        “Küsmek aciz insanların silahıdır” diye bir söz vardır. Bizler küsecek, azmini kaybedecek aciz insanlar değiliz. Her zorluğa rağmen Derneği ve Dergiyi yaşatacağız.