Üst Menu
Search
Generic filters

Ana Menu

Emniyet Teşkilatı Anıtkabir’de

image002

Türk Emniyet Teşkilatı’nın kuruluşunun 169.yıldönümü kutlamaları çerçevesinde Emniyet Genel Müdürü ve beraberindeki heyet Anıtkabir’i ziyaret etti.

 Aslanlı yolda yürüyüşle başlayan tören, Genel Müdür Sayın Kılıçlar’ın Atatürk’ün mozolesine çelenk koyması ve saygı duruşuyla devam etti.

 Beraberindekilerle birlikte Misak-ı Milli Kulesi’ne geçen Genel Müdür Sayın Kılıçlar Anıtkabir Özel Defterine şunları yazdı;

 “Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Atatürk, 21. yüzyılın gereklerine uygun insan kaynağı ve teknoloji bilgisi ile çağın ötesini hedefleyen Türk Emniyet Teşkilatı olarak manevi huzurundayız.

 Kuruluşumuzdan bugüne 169 yıldır, Teşkilat olarak Cumhuriyet kanunlarına, memleketin huzur ve asayişine karşı gelebilecek her şeriri bertaraf etmedeki kararlılığımız artarak devam etmektedir.

 Türk Polisi; geçmişinden aldığı ilham, güçlü, modern ve değişime açık yapısıyla ülkemizin güvenlik, barış ve istikrarının teminatı olmaya devam edecektir.

 Daima güven duyduğun Türk Emniyet Teşkilatı milli birlik ve beraberlikten aldığı güçle gösterdiğin hedefler ışığında çalışmalarını sürdürecektir.

 Huzurunda tazimle eğiliyoruz.

 Ruhun Şad olsun”

 Törende; Emniyet Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanları, Polis Akademisi Başkanı, Ankara İl Emniyet Müdürü, Polis Akademisi ve Polis Koleji öğrencileri, Emniyet Teşkilatı Türkiye Emekli Emniyet Müdürleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Şehit Aileleri ve Vazife Malülleri Derneği personeli hazır bulundu.