Üst Menu
Search
Generic filters

Ana Menu

Emniyet Genel Müdürlüğü Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Hayat Kurtaran Çocuklar Projesi

polis_dergi_agustos_2013_baski_027Çocuklar  evlerde, okullarda, sokaklarda ve oyun alanlarında zaman  zaman başlarına gelen kazalarda yaralanmakta ve ne yapacaklarını bilememektedirler.

Emniyet Genel Müdürlüğü Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığınca Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Çocukların kaza ve yaralanmalarda doğru bir şekilde ilkyardım yapabilmeleri, Ayrıca tatillerini değerlendirmesi ve bazı konuları eğlenerek öğrenebilmesi, insan sağlığı ile ilgili bilgi ve becerileri kazanabilmeleri ve bilinçli bireyler olarak yetişebilmeleri amacıyla; 2012 yılında “Hayat Kurtaran Çocuklar Projesi” faaliyete geçirilmiştir.

Proje kapsamında Merkez Teşkilatı personelinin 9-14 yaş grubu çocuklarına Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Eğitim Sınıflarında  2012 yılında 99, 2013 yılında ise 83 Emniyet Teşkilatı Personeli çocuğuna İlkyardım Eğitim Seminerleri verilmiştir.

Projenin uygulanması sırasında hem çocuklardan hem de personelimizden çok olumlu geri dönüşümler alınmış ve bunun yaygınlaştırılması talebinde bulunulmuştur. Bu kapsamda Türkiye genelinde faaliyet gösteren 43 ilkyardım Eğitim Merkezinde de bu eğitimlerin verilmesine yönelik planlamalar başlatılmıştır.