Üst Menu
Search
Generic filters

Ana Menu

Emniyet Genel Müdürlüğü Devir-Teslim Töreni

Untitled-1

15.09.2014 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan kararname ile Ankara Valiliğine atanan Vali Sayın Mehmet Kılıçlar, aynı kararname ile Emniyet Genel Müdürlüğüne atanan Vali Sayın M.Celalettin Lekesiz’e görevi devretti.

 Devir teslim törenine, Genel Müdür Yardımcıları ile Daire Başkanları da katıldı.

 Ankara Valiliğine atanan Sayın Mehmet Kılıçlar, büyük bir onur ve gururla üç yılı aşkın bir süre görev yaptığını ifade ederek, “Emniyet Teşkilatı sadece ülkemizde değil; tüm dünyadaki polis teşkilatları arasında bilinen ve saygı duyulan, güçlü, vatan sevgisiyle dolu ve fedakâr büyük bir ailedir. Göreve başladığım günden itibaren bu büyük aile, beni hiç yalnız bırakmadı. Vatan sevgisi ve görev aşkına uzun yıllardır bizzat şahit olduğum Sayın Celalettin Lekesiz Valime, bu kutsal görevi gönül huzuruyla devrediyor ve kendisine bu önemli çalışma ve azim yolunda sonsuz başarılar diliyorum. Hakkınızı helal edin” dedi.

 Emniyet Genel Müdürü Sayın M.Celalettin Lekesiz, “Vatandaşlarımızın, huzur ve güven içerisinde yaşamasının demokratik kurallar içerisinde sağlanması ile ülkemizin sosyal ve ekonomik kalkınmasını gerçekleştirebilmesi için ihtiyaç olan hür ve serbest ortamın sürdürülebilmesi, Türk Polis Teşkilatı’nın hiç şüphesiz en önemli görevlerinin başındadır. 170 yıla yakın kurumsal birikimin tecrübesi ile 270 bini aşkın personeliyle sahip olduğu deneyim ve donanımla Türk Polis Teşkilatı, dünya polis teşkilatları tarafından da gıpta ile izlenmektedir. Hep beraber Polis Teşkilatımızı bir kademe ileriye götürmeye çalışacağız. Polis Teşkilatına yaptığınız hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz, yolunuz ve bahtınız açık olsun.” dedi.

 Konuşmaların ardından, devir-teslim töreni, Emniyet Genel Müdürü Sayın M.Celalettin Lekesiz’in, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar’a plaket vermesiyle sona erdi.