Üst Menu
Search
Generic filters

Ana Menu

Cennette İftar Eden Yılmaz Sinan

polis_dergi_agustos_2013_baski_031 polis_dergi_agustos_2013_baski_032          Allah (cc) orucunu kabul etsin Sinan kardeşim. Yılmadın, korkmadın, geri adım atmadın vatan hizmet bekliyor diye kahramanların giydiği üniformayı giymeye karar verdin.

Fethi Akyüz’ün Fatih Özdil’in Yücel Gür’ün Halil Akkoç’un Mehmet Çatal’ın Tunay Aydemir’in Enes Bediz’in Süleyman Karahasan’ın Yalçın Dizdaroğlu’nunBülent Kıranşal’ın ve daha binlerce Alperenin giydiği, yüzlercesinin içerisinde olduğu halde Hakka yürüdüğü üniformayı.

Somali görev bekliyordu atıldın öne. Yemame savaşında Abdullah bin Mahreme hazretlerinin atıldığı gibi. Hatırlar mısın onun hikâyesini: “Ramazan’dı çok yara almıştı savaşta son anlarını yaşıyordu Abdullah bin Ömer (radıyallahü anh) a iftar oldu mu diye sordu. Biraz su istedi. Ama su gelinceye kadar vefat etti. Asıl iftarı etmek üzere Kevser Havuzu’nun bulunduğu âleme göçtü. Şahadet şerbetini içti.

          Şimdi de sen, sana aguşunu açan Nebiler Nebisinin (sav)  yanında suyu sütten daha beyaz, kokusu miskten daha güzel ve kadehlerinin sayısı göktekiyıldızlardan daha çok olan Kevser suyundan içtin. Bu havuzun suyundan bir kere içtiğin için de bir daha hiç susamayacaksın. Orucunu cennette açtın. Kim bilir kimler karşıladı seni? Kimler kucakladı o yiğit bedenini. Senin ebedi âleme gitmene neden olanların hiçbir zaman çıkamayacakları ve ebedi azap görecekleri cehennem çukurlarına yuvarlanmış olduklarını da gördün belki.

          Çamdibi köyündeki evini merak etme elektriği suyu çekilecek bahçesindeki ay yıldız daha da bir parlayacak yanına bir gönder dikilip şanlı bayrağımız çekilecek. Gözünün nurları Berk’in, Mert’in, Melik Nur’un bizlere emanet onlar şehit evladı olmanın gururuyla yaşayacaklar. Belki onlara da şanlı üniformayı giymek nasip olacak ve bizler yani geride kalanlar onların önünde hep saygıyla eğileceğiz senin adına onların hizmetkârı olacağız.

          Silah arkadaşların Mustafa, Nurullah, Hakan ve Orhan ülkemize geldiler durumları iyi. Tedavileri bitince yine kahramanca çarpışmak üzere hangi cephe olursa olsun gözlerini kırpmadan yine gidecekler. Daha yapacak çok hizmetleri var bu güzel ülkemize.

          Bayram senin bayramın olsun yiğit kardeşim. Bayram sana erken geldi. Bir tanesi bile dünyadaki her şeyden daha hayırlı olan yakut taşlarıyla süslü  “Vakar Tacı” başına takıldı. Cennetteki makamın gösterildi. Şimdi yeşil bir kuş gibi meyvelerinden faydalanmak üzere cennet ağaçlarına konar durur haldesin. Bizlere de şefaat et. Bizleri de unutma.

          Bayrağımız hala göklerde nazlı nazlı dalgalanıyor sonsuza kadar da dalgalanacak Allah(cc)ın izniyle. Ezanımız her gün beş vakitte yurdumuzun üzerinde inlemeye devam ediyor ve kıyamete kadar da devam edecek inşallah.

          Selam ve dua ile.

          Bakara Suresi 154. Ayet: Allah yolunda öldürülenlere “ölüler” demeyin. Hayır, onlar diridirler. Ancak siz bunu bilemezsiniz.