Üst Menu
Search
Generic filters

Ana Menu

Çağın Polisi Dergisi – Hüseyin Yılmaz – Düşlerimi Dudağı Uçuk Maviye Yazdım

image002 (2)

Emniyet Teşkilatı içerisinde cansiperhane bir şekilde kutsal görevde bulunan,

Polislerimizin Ülkemize katkısı yadsınılamaz bir gerçek. Kimi polislerimiz de sadece görevini başarıyla yerine getirmekle kalmayıp, boş zamanlarında Ülkesi ve Teşkilatı için daha fazla ne yaparım düşüncesinde.

İşte bunlardan birisi son zamanlarda Edebiyat dünyasında adından sıkça söz ettiren bir isim Hüseyin Yılmaz kaleme almış olduğu ‘’Düşlerimi Dudağı Uçuk Maviye Yazdım’’ isimli Şiir türünden eserlerin yer aldığı Kitabını Eylül ayında okuyucu ile buluşturdu.

Kitabın tüm gelirini Emniyet Teşkilatı içerisinde görevi başında canlarını vermiş Şehitlerimizin ailelerine bağışlayacağını ifade eden genç yazar, bir polisin aslında ne kadar da çok sosyal yönlerinin olduğunun en güzel örneğini temsil ediyor. Güçlü bir imgesel anlatımla Şiirlerini kaleme alan genç yazar kimi zaman içselleştirdiği duyguların bir dışa vurumunu kimi zaman da gözlemlediği ve düşlediği durumları modern zamanlarda öyküleştirerek İnsanların beğenisine sunuyor.

Hüseyin Yılmaz’ın başarı ile yükselen grafiğine deneyimli Şairler de kayıtsız kalmayıp; ‘’Bu şekil yazma duygusu içinde devam eden genç bir yazarın 21. yüzyılın ilk çeyreğinde edebiyat dünyasına adını altın harflerle yazdırmasından daha tabi bir şey olamaz’’ şeklinde övgüleriyle desteklerini vermiş ve Hüseyin Yılmaz’ın unutulmayacak daha nice eserleri de edebiyat dünyasına kazandıracağını söylemişlerdir.

Hüseyin Yılmaz ‘’Düşlerimi Dudağı Uçuk Maviye Yazdım’’ isimli eseri ile kitap fuarlarında kendi konseptinde satış rekorları kırarak ayrıca bir ilke imza atmıştır. Genç bir yazara destek verip Düşlerimi Dudağı Uçuk Maviye Yazdım isimli eseri almak hem Şehit ailelerimize hem de genç bir yazarın ideallerine kavuşmasında önemli katkılar sağlayacaktır. ‘Şiirle ve Sonsuz Düşle’ başlayan bir serüvenin kahramanı, Hüseyin Yılmaz’a teşekkürler…