Üst Menu
Search
Generic filters

Ana Menu

“Bir Kitap Bir İnsan” ÇOGEP Projesi

image002 (7)

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler

image004 (4)Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında “Bir Kitap Bir İnsan” isimli proje hazırlanarak, yürütülmeye başlanmıştır.

Projenin ilk aşamasında;

Şanlıurfa İlçe ve bağlı köylerinde bulunan toplam 100 ilk-ortaöğretim okulumuza kütüphane kurulması, çeşitli kitapların ve polis saatlerinin hediye edilmiştir. (200 kitap dolabı-300 adet kitap-100 Polis Saati)

Proje kapsamında 200 adet Kütüphane dolabı Endüstri Meslek Lisesindeki öğretmen ve öğrencilerimizin çalışmalarıyla hazırlanmıştır.

Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinesinde Kütüphanelere Hediye edilecek çocuklarımızın gelişimlerine, ahlaki ve manevi değerlerine katkı sağlayacak, kitap okuma bilinci ve alışkanlığı kazandırılmasına destek olacak kitaplarımız tespit edilerek alımı yapılmıştır. (300 ayrı kitap toplamda 30.000 kitap)

Projenin 2.aşamasında;

İl Merkezinde ve İlçelerde bulunan ilkortaöğretim okullarımızda Polis konulu Resim Yarışması ve belirlenen kitapların (3 kitap-Yalnız

image007 (1)

 Efe, Vatan Yahut Silistre-Dünyanın Merkezine Yolculuk) okunmasına yönelik Kitap Okuma Yarışmalarının yapılması için çalışmalar başlatılmış, Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde okullarımıza Afişlerimiz asılarak, resmi yazı yazılarak bilgi verilmiştir.

Yarışmalarda dereceye girenlere 1.lere Tablet PC, 2.lere Fotoğraf Makinesi, 3.lere Kol saati,4.5.lere çeşitli kitapların Hediye edilmiştir.

Ayrıca İl Merkezi ve İlçelerde 1000 aile ziyaretlerinde bulunularak aileleri bilgilendirme faaliyetinin yanı sıra özel olarak tasarlanmış Polis Saatlerinin hediye edilmiştir.

Proje kapsamında İlçelerimizdeki Risk grubu ve ihtiyacı olan bölgelerden seçilen 100 okulumuzda 60.101 öğrencimize ulaşılmıştır.

Şanlıurfa Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü

Not: Şanlıurfa TDP Şube Müdürlüğü olarak derginizi takip ediyoruz. Basında geniş yer bulan, bu göndermiş olduğumuz etkinlikleri yayınlarsanız seviniriz. Teşekkürler.