Üst Menu
Search
Generic filters

Ana Menu

BALKAN POLİS SPOR BİRLİĞİV. BALKAN FUTBOL ŞAMPİYONASI TÜRKİYE – SIRBİSTAN&KARADAĞ POLİS MİLLİ FUTBOL TAKIMLARI MÜSABAKASI

 

 

Ahmet PEK[*]

 

Balkan Polis Spor Birliğinin 26-29 Mayıs 2003 tarihinde Romanya-Turnu-Severin şehrinde gerçekleştirilen 6.kongrede “V. Balkan Polis Futbol Şampiyonası” düzenlenmesi kararlaştırılmıştır. Çekilen kuralar sonucunda, A Grubunda; Türkiye, Yunanistan, Sırbistan&Karadağ ve Arnavutluk, B Grubunda ise; Makedonya, Bulgaristan ve Romanya yer almışlardır.

23-27 Şubat 2004 tarihleri arasında Bulgaristan’ın Borovets kentinde düzenlenen  XI. Balkan Polis  Kayak Şampiyonası sırasında 24.02.2004 tarihinde yapılan Balkan Polis Spor Birliği Teknik Toplantısında alınan ön karar doğrultusunda Sırbistan&Karadağ ve Türkiye Polis Milli Futbol takımları arasında yapılacak olan futbol maçının iki ülkenin de mutabakatı sonucu 28 Nisan 2004 tarihinde Sırbistan&Karadağ’ın Belgrat şehrinde yapılması kararlaştırılmıştır.

Söz konusu müsabakada; Ülkemizi ve teşkilatımızı temsil edecek Polis Milli Futbol Takımımızın belirlenmesi amacıyla Polis Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü ve Antrenörü tarafından tüm teşkilat genelinde seçilen 31 futbolcu, 29 Mart – 04 Nisan 2004 tarihleri arasında  Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu’nda 1. kampa alınmışlardır. Kamp neticesinde Polis Milli Futbol Takımını oluşturmak üzere 18 futbolcu belirlenmiş ve 17-25 Nisan 2004 tarihleri arasında Kayseri Polis Meslek Yüksek Okulu’nda 2. kampa, son hazırlık çalışmalarının yapılabilmesi amacıyla da 25-27 Nisan 2004 tarihleri arasında Ankara Polis Moral Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde 3. kampa alınmışlardır.

 

Müsabakaya; Eğitim Dairesi Başkan Yardımcısı 2.Sınıf Emniyet Müdürü Levent YARIMEL’in kafile başkanlığında, Sağlık Dairesi Başkan Yardımcısı Pratisyen Hekim Bülent ÇANAKÇI doktor, Polis Koleji Müdürlüğünde görevli Beden Eğitimi Öğretmeni Tahsin AKCAN teknik direktör, Başkomiser Birol USŞEN antrenör, Eğitim Dairesi Başkanlığı’nda görevli Emniyet Amiri Cengiz DEMİR idareci, Komiser Uğur MERAL tercüman, Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğünde öğrenci olan Mehmet Dündar IŞIK malzemeci, Ağrı Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Polis Memuru Zeki COŞKUN, Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Başkomiser Özcan GÜLER, Polis Memuru Serdar KARAMAN, Polis Memuru Hüseyin NARCI, Antalya Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Komiser Ayhan ZARİF, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Polis Memuru Bilal Mustafa ŞENGEZER, İzmir Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Komiser Yardımcısı Engin TETİK, Polis Memuru Bülent ASLAN, İzmir Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğünde öğrenci olan Bircan TAŞKIRAN, M.Serkan YOLCU, Konya Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Polis Memuru Murat TAVLUOĞLU, Polis Akademisi Başkanlığı’nda görevli Komiser Salih AYER, Polis Koleji Müdürlüğü’nde görevli Komiser Yardımcısı Bayçora DURAĞAN, Sakarya Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Komiser Yardımcısı Ahmet ATİLLA, Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğünde öğrenci olan Ö.Burak ATILGAN, Musa ÖZTÜRK, Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Komiser Yıldıray PERSİL ile TBMM Koruma Müdürlüğü’nde görevli Komiser Levent ALTUN sporcu olmak üzere 25 kişilik bir ekiple katılınmıştır.

 

28.04.2004 Çarşamba günü saat 17:00’da Sırbistan&Karadağ İçişleri Bakanlığı Eğitim Merkezinde bulunan futbol tesislerinde müsabaka gerçekleştirilmiştir. Maçın birinci devresinde Sırbistan&Karadağ Polis Milli Futbol Takımı, 9 numaralı oyuncusu Dragan MİLOSEVİC’in 23’üncü dakikada attığı gol ile 1-0 öne geçmiş ve maçın ilk yarısı bu skor ile sona ermiştir. Bu gole ikinci devrede Polis Milli Futbol Takımımız, 9 numaralı oyuncumuz Levent ALTUN’un 68’inci dakikada attığı gol ile cevap vermiş ve maç 1-1 sona ermiştir. Maç sonunda Polis Milli Futbol Takımımızın kalecisi ve kaptanı Özcan GÜLER yaptığı kritik ve güzel kurtarışlar nedeniyle seyirciler tarafından maçın en iyi futbolcusu seçilmiş ve kendisine ödül olarak bir tablo verilmiştir.  

Şampiyona kapsamında 2004 yılı Eylül-Kasım ayları içerisinde Polis Milli Futbol Takımımız, Arnavutluk Polis Milli Futbol Takımı ile Türkiye’de son maçını oynayacaktır. Polis Milli Futbol Takımımıza şimdiden başarılar dileriz.[*] 1.Sınıf Emniyet Müdürü, Eğitim Dairesi Başkanı, Türk Polis Spor Birliği Genel Sekreteri