Üst Menu
Search
Generic filters

Ana Menu

ANKARA POLİS MORAL EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ

 

Ahmet SARICA

1.Sınıf Emniyet Müdürü

Ankara Polis Moral Eğitim Merkezi Müdürü

Ankara Polis Moral Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz, teşkilat mensuplarımızın sosyal ve moral ihtiyaçlarını karşılamak, meslek ve kültürel ilişkilerini geliştirmek, teşkilatımızın eğitim hizmetlerinde kullanılmak amacıyla 10 Nisan 1984 yılında hizmete açılmıştır.

Müdürlüğümüz, Emniyet Genel Müdürlüğü Sosyal Tesisleri Kuruluş, Çalışma  Yönetmeliği esaslarına göre hizmet yürütmektedir. Anılan yönetmelik çerçevesinde Müdürlüğümüzde (7) Büro Amirliği mevcuttur.

Moral Eğitim Merkezi Müdürlüğü görevi 1.Sınıf Emniyet Müdürü tarafından yürütülmektedir. Müdürlüğümüzün güvenlik ve büro hizmetleri Emniyet Hizmetleri Sınıfı personeli tarafından, teknik, temizlik ve servis hizmetleri Teknisyen ve Teknisyen Yardımcısı ile Sözleşmeli Personel tarafından yürütülmektedir. Tesisimizde, Otel bölümü, Restaurant, Pastane, Bay-Bayan Kuaförü,Reyon, Terzi, Kuru Temizleme, Çamaşırhane, Kondüsyon Salonu, Sauna, Lostra Salonu, Düğün Salonu, Oyun Salonu, Dinlenme Salonları departmanları ile teşkilat mensuplarımıza sunulan hizmetlerde;  Maliyet +  % 10 kâr marjı gözetilerek fiyat ayarlanması yapılmaktadır. Tesisimizin genel giderleri öz kaynaklardan elde edilen gelirlerle sağlanmakta olup, elektrik, su ve doğalgaz giderleri genel bütçeden karşılanmaktadır. 

Mevcut Binanın Bitişiğindeki Ek Hizmet Binası:

Mevcut ana binanın bitişiğindeki ek hizmet binamız, teslim alınma aşamasına gelinmiştir. 76 oda, 160 yatak kapasite ile çeşitli sosyal ihtiyaçlara cevap verecek otomasyon sistemli, çok donanımlı olup, üst düzey Emniyet Teşkilatı mensuplarının istifadesine sunulacaktır.

Yukarıda belirtilen bu departmanların faaliyetleri şu şekilde yürütülmektedir. 

Otel Bölümü Büro Amirliği:

Otel hizmetleri, Otel Büro Amirliği bünyesinde olup, tesisimizde 11 Suit, 39 Çift kişilik tek yatak, 8 iki yataklı, 104 üç yataklı olmak üzere toplam 163 oda, 380 yatak kapasitesine sahiptir. Yatak ücretleri Bütçe Uygulama Esasları çerçevesinde Emniyet Genel Müdürlüğümüzce belirlenmekte ise de halen 2002 yılında belirlenmiş olan yatak ücretleri uygulanmaktadır.

Otel Bölümü Büro Amirliği Oda ve yatak ücret tarifeleri;                                                                                                                            

Mensuplarımıza                    Misafir                         İlk gün Ekstrası

Suit                                   20.000.000.-TL.             40.000.000.-TL.             4.000.000.-TL.

Çift Kişilik  Tek Yatak         10.000.000.-TL.            20.000.000.-TL.             3.000.000.-TL.

2 ve 3 Yataklı Tek Kişilik      5.000.000.-TL.            10.000.000.-TL.             2.000.000.-TL.  

şeklindedir.

Tesisimiz Başkentte bulunduğundan dolayı, diğer illerden teşkilat mensuplarımı-zın, sağlık, tayin, kurs, seminer, spor faaliyetleri, Emniyet Teşkilatının yabancı ülke Polis Teşkilatları ile işbirliği amaçlı olarak ülkemize gelen heyetlerin kalmaları vb. amaçlarla yoğun  olarak  gelmeleri  sebebi ile tam  kapasite  çalışmaktadır.Geçtiğimiz  2002 yılında

./..

tesisimizin   otel bölümü, 78.673  konuğumuz tarafından kullanmıştır. 2003 yılı Eylül sonu itibari ile 80.262 konuğumuz tesisimizin otel bölümünü kullanmıştır. Bu oran Sonbahardan yaz ayına kadar diğer aylara göre yoğun olup, yıllık baz olarak değerlendirildiğinde doluluk oranı % 90’lara vardığı görülmektedir. 24 saat sıcak su, ayrıca odalarımızda televizyon, buzdolabı ile klimalı (32) odamız mevcuttur. 

Restaurant Bölümü:

Gerek tesisisimizde konaklayan misafirlerimizin gerekse dışarıdan gelen teşkilat mensuplarımız ve yakınlarının yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla faaliyet gösteren Restaurantımızda hijyen kuralları titizlikle uygulanmaktadır. Restaurantımızda sabah kahvaltısı saat 07.30 ile 10.00  arası, öğle yemeği 12.00-14.00 arası akşam yemeği ise 18.00-19.30 arasında self servis olarak verilmektedir. Her akşam saat 19.30 ile 23.00 arasında ise alakart servisi olarak hizmet verilmektedir.Res-taurantımızda günlük olarak sabah kahvaltısından yaklaşık olarak 200, öğle yemeğinden 350, akşam yemeğinden 300-350, alakart servisinden ise 200 misafirimiz yararlanmaktadır.

Kış mevsimleri boyunca Pazar günleri Açık büfe yanında talebe bağlı özel mönü hizmeti de verilmektedir. Diğer taraftan Restaurantımızda Çarşamba, Cuma Cumartesi günleri alakart servisinde canlı müzik programı yapılmaktadır. Yiyecek ve içeceklerimizin hazırlanmasında gerekli özen gösterilmektedir. Kamuya ait Sosyal Tesislerle ve Ankarada faaliyet gösteren 5 yıldızlı oteller ve tesislerle sürekli temaslar kurulmakta mönü ve hijyen konusunda bu kuruluşlarla sürekli işbirliği yapılmaktadır. Yine teşkilat mensuplarımıza daha kaliteli ve daha çeşitli hizmet sunabilmek amacıyla personelimiz gerekli eğitimden geçirilmekte, zaman zaman değişik kurum ve tesislere ziyaretler gerçekleştirilerek  bu alandaki gelişimler ve yenilikler takip edilmektedir. Teşkilat mensuplarımıza sunduğumuz hizmetin kalitesinin yanında fiyatlarının da ucuz olması için alınan ürünlerde piyasa araştırması yapılmaktadır. Amacımız ve hedefimiz kaliteyi ucuza sunmaktır. Restaurant fiyatları diğer  kurumlara ait sosyal tesislerinin fiyatlarından yaklaşık olarak yarı oranında daha ucuzdur.

Hizmetteki verimlilik ve kalite politikamız açısından; Sunduğumuz hizmetin daha mükemmel olabilmesi için, mevcut  personelimiz branş yönünden yetersiz olduğundan özellikle Restaurant ve Mutfakta sözleşmeli personel çalıştırılmaktadır.  

Pastane Bölümü:

Pastane imalat bölümümüzde her çeşit tuzlu ve tatlı kuru pasta, sütlü ve hamurlu tatlılar, kurabiye ve yaş pasta çeşitleri günlük olarak üretilmektedir.Ürünlerimiz tesisimiz Lobi kısmında bulunan Pastanemizde satışa sunulmaktadır. 

Diğer Hizmet Departmanları

Bayan ve Erkek Kuaförü:

Erkek ve Bayan Kuaförlerimiz Haftanın 7 günü 09.00/18.00 saatleri arasında, pi-yasa fiyatlarının altında hizmet vermektedir. Halihazırda Erkek saç kesimi 1.500.000.-TL, Bayan  saç  kesimi  2.500.000.-TL., fön  2.500.000.-TL.  saç boyama ise 12.500.000.-TL. olarak uygulanmaktadır.

./..

Sauna ve Kondisyon Salonu:

Sauna ve kondisyon salonu bölümümüz haftanın Pazartesi-Çarşamba-Cuma günleri bayanların, diğer günlerde de erkeklerin istifadesine açıktır.

Satış Reyonu:

Barınma, Restaurant hizmetleri dışında Lobi katında satış reyonu her gün 09.00 ila 23.00 saatleri arasında açık bulunmaktadır. Burada tesisimizde konaklayan misafirle-rimizin günlük ihtiyaçlarını karşılayacakları ürünler satışa sunulmaktadır.

Öte yandan Sosyal Tesisimizde; ayrıca kuru temizleme, çamaşırhane, lostra salonu, terzi, çay salonu, lig maç yayını, düğün salonu hizmetleri de sunulmaktadır.

Ankara Polis Moral Eğitim Merkezi Müdürlüğü personeli olarak amacımız, teşkilat mensuplarımız ve yakınları ile konuklarımıza güler yüzlü, sıcak ve huzur bulacakları bir ortam hazırlamaktır. Bu amaçla, Müdürlüğümüzde görev yapan en üst rütbedeki Müdüründen en alt rütbedeki personeline kadar tüm personel, özverili ve çoşkulu bir çalışma gayreti içerisindedir. 

Mevcut hükümler çerçevesinde mensuplarımıza huzurlu, sağlıklı, kaliteli hizmet sunmak önde gelen politikalarımızdır. Yasalarla verilen yetki ve sorumlulukları yerine getirmek, konuklarımızın memnuniyeti gözönüne alınarak en hızlı, en iyi, en verimli bir şekilde, kaliteli hizmet sunmak en önde gelen hedeflerimizdir. 20/Ekim/2003