Üst Menu
Search
Generic filters

Ana Menu

Ankara Polis Kolejinin Mezuniyet Töreni

polis_dergi_temmuz_2013 (1)_008Ankara Polis Koleji’nde düzenlenen 63. dönem mezuniyet töreni ile öğrenciler mezun edildi. Mezuniyet törenine İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Sayın Seyfullah Hacımüftüoğlu, Kırıkkale Milletvekili ve eski Emniyet Genel Müdürü Sayın Oğuz Kağan Köksal, Emniyet Genel Müdürü Sayın Mehmet Kılıçlar, Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanları ile öğrencilerin aileleri katıldı.

İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Sayın Seyfullah Hacımüftüoğlu “Paranın bir yüzü yoksa diğer yüzünün bir anlamı kalmıyor” ifadelerini kullanarak, mülki idare ve polis ilişkisinin paranın iki yüzü gibi bir ilişkiyi ifade ettiğini belirtti. Yeni mezunlarla gurur duyulması gerektiğini söyleyen İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Sayın Hacımüftüoğlu, onları yetiştiren öğretmenlerle velilere de teşekkür etti. Rakamların dilinin olduğunu ifade eden Sayın Seyfullah Hacımüftüoğlu, “2, 1, 2 yani 212 kişi mezun oluyor bugün. Bu, şunu gösteriyor ki sizin hayatta yaptığınız her işi birincilik ve ikincilik arasında götürüp getireceksiniz demektir. Size başka bir derece yakışmaz. O yüzden 212 rakamını sevgili genç kardeşlerim aklınızdan çıkarmayın” diye konuştu.

Törendeki konuşmasına Adana’da düzenlenen yasa dışı gösteride şehit olan Komiser Mustafa Sarı’ya Allah’tan rahmet dileyerek başlayan Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar, “Teşkilat mensuplarımızın, görevlerini olumsuz hadiselere meydan vermeden bu millete hizmet aşkıyla ifa edeceğini, profesyonelliğini koruyarak hiçbir kitle, grup veya partinin değil 76 milyonun polisi ve güvencesi olduğunu idrak ederek yerine getireceğini bilmenizi istiyorum” dedi.

Mesleğin sadece silah, otorite ve üniformadan ibaret olmadığına dikkati çeken Emniyet Genel Müdürü Sayın Kılıçlar, polisliğin temelinde iyilik, adalet, haksızlığı önleme, insan hak ve hürriyetlerinin güvencesi olmak gibi değerlerin bulunduğunu dile getirerek, “Türk Emniyet Teşkilatı’nın hedefinde ise Türk milletinin huzuru, bu ülke topraklarının ilelebet bağımsız olması ve Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyete ulaşma hedefi bulunmaktadır” diye konuştu.

          Polis Koleji Müdürü Sami Korkmaz, Edebiyat Öğretmeni Osman Yiğit ve dönem birincisi Fatih Çelikbaş’ın da konuştuğu tören, yaş kütüğüne plaket çakılması, dereceye girenlere ödüllerinin verilmesi, okulun karate ile boru ve trampet takımlarının gösterilerinin ardından tören geçişi ile sona erdi.