Üst Menu
Search
Generic filters

Ana Menu

Adana Polisinden Fuhuş Çetesi Operasyonu

image002 (6)Adana Emniyet Müdürlüğü, iş vaadiyle kandırdığı kadınlara tehdit ve zorla fuhuş yaptırdığı ileri sürülen 18 kişilik organize suç örgütünü çökertti. Adliyeye sevk edilen 18 zanlıdan 16’sı tutuklandı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü, Ahlak Büro Amirliği ekipleri, aldıkları bir istihbarat üzerine, M.O. liderliğinde fuhuş amaçlı organize suç örgütü oluştuğunu belirledi. Savcılıktan alınan izinle fiziki ve teknik takibe başlayan polis, 2 aylık çalışma sonucunda M.O.’nun yanına aldığı Z.D.,K.D., L.S. ve J.T. isimli kadınlarla yabancı uyruklu ve Türk kızlarını iş vaadiyle kandırıp zorla fuhuş yaptırdığı belirledi. 21 Aralık günü operasyon için düğmeye basan ekipler. Adana, Niğde ve Gaziantep’te eş zamanlı olarak çok sayıda noktaya 250 polisle operasyon düzenledi. Yapılan operasyonda M.O. ile birlikte 18 kişi gözaltına alınırken, 4’ü yabancı uyruklu 13 kadın da çetenin elinden kurtarıldı. Yabancı uyruklu kadınlar sınır dışı edildi.

Zanlıların sorgusunda çete üyesi 4 kadının kadınlarla irtibata geçip, onları “bakıcılık, dadılık, temizlik görevlisi” işine girecekleri vaadiyle kandırdığı, daha sonra ise fuhuş yaptırdığı belirlendi. Ayrıca fuhuş batağına düşürülen ancak fuhuş yapmak istemeyen kadınların çete üyeleri tarafından tehdit edildiği öğrenildi.

Emniyetteki sorgularının ardından “fuhuş amaçlı organize suç örgütü kurmak, yönetmek, fuhuş amaçlı insan ticareti yapmak, fuhuş için yer ve imkân sağlamak, fuhuşa aracılık etmek” suçlarından adliyeye sevk edilen zanlılardan 16’sı tutuklanırken, 2’si tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.