Üst Menu
Search
Generic filters

Ana Menu

158.YIL

Yazı İşleri Müdürü’nden

Özgüner POLAT

       Emekli Emniyet Müdürü

Genel Sekreter 

         Çalışan tüm teşkilatımız mensuplarına, şehitlerimizin bizlere emanet ettiği eş ve çocuklarına, emeklilerimize, polis teşkilatını seven dostlarımıza, sağlıklı uzun ömürler, mutluluklar, başarılar temenni ediyorum. Kalbimize gömdüğümüz, hiç unutamadığımız, unutamayacağımız aziz şehitlerimize de Tanrı’dan rahmet diliyorum. Nur içinde yatsınlar…        

         Teşkilatımızın 158. Kuruluş yıldönümünü kutluyorum.        

         11 Mart 2003 tarihinde İçişleri Bakanımız Sayın Abdülkadir Aksu’yu Derneğimiz Merkez Genel Yönetim Kurulu olarak ziyaret ettik. Aşina olduğumuz o güler yüzü, samimiyeti ve sevecenliği ile bizleri kabul etti. Dostça sohbetler ettik. Kendilerinin de çok iyi bildiği teşkilatımız sorunlarını dile getirdik. Derneğimize yaptığı değerli katkıları ve bizlere bir okuma salonu kazandırdığı için sonsuz teşekkürlerimizi sunduk. Teşkilatımız çalışanları ve Emeklileri kendilerinden çok olumlu şeyler beklemektedirler. 

         Aynı gün Vali, Emniyet Genel Müdürü Sayın Gökhan Aydıner’i Merkez Genel Yönetim Kurulu olarak ziyaret ettik. Bizleri sıcak, samimi, sevecen olarak kabul etti. Daha açık bir söyleyişle hiç beklemediğimiz bir içtenlikle bizleri kalbine bastı, bu sıcaklığı bizler beynimizde ve ruhumuzda hissettik. 

         Emeklilere değer verilmesi ve onların tecrübelerinden yararlanılması gerektiğini ifade ettiler. Sayın Genel Müdürümüzü yıllardan beri emniyette çalışmış bir insanın ancak bilebileceği konulara dahi vakıf bir Genel Müdür olarak gördük. Sevecen ve disiplinli, kırıcı değil, yapıcı konulara olumlu, fakat yasalara uygun yönden bakan, teşkilata ve teşkilat personeline bir çok iyi şeyleri kazandıracağı inancı ile yanlarından ayrıldık. 

         19/03/2003 tarihinde Vali, Emniyet Genel Müdürü Sayın Gökhan Aydıner beraberinde Genel Müdür Yardımcımız Sayın Necati Altıntaş ile Eğitim Daire Başkanlığından brifing almak üzere geldiğinde biz emekliler olarak kendilerini karşıladık. Brifing salonuna girdiğinde emeklilerde katılsın buyurmuşlar. Bizler salona alındık. Brifing dinledik. Sayın Genel Müdürümüz “eğitimde emeklilerden yararlanılmasını” buyurdular. Genel Müdürümüzün brifing arasında sorduğu sorular ve önerdiği fikirler çok ilginçti. Tekrarlıyorum sanki daha önce Eğitim Dairesi Başkanlığı yapmış bir insanın deneyim ve bilgileri vardı. Her konunun yasalara uygun, adil ve yararlı olmasını, sonuç alınmasını istiyordu. Bir üst yöneticiden de bunlar beklenirdi. 

         Brifing sonucu Derneğimiz merkezini ziyaret etme ve Derneğimiz onur defterine düşüncelerini yazma lütfunda bulundular. Okuma salonumuz da oturdular, bizlerle sohbet ettiler. Sol yandaki sayfada onur defterine yazılan bu yazının fotokopisini yayınlıyoruz. Sayın Genel Müdürümüzün bu yazısının 3. paragrafını yazıma almadan geçemeyeceğim. “Emekli Emniyet Müdürlerimizin tüm meslek hayatları boyunca yaşadıkları deneyimleri, gördükleri olayları, kazandıkları tecrübeleri genç meslektaşlarımıza aktarmaları çok önemlidir. Eğitim Dairemiz, bu hazır ‘Hizmet içi Eğitim’ fırsatını kaçırmamalıdır.”  Bu tüm emeklilere verilen onurlandırıcı bir değerdir. Bizlerde emeklilikte de bir yarar sağlayacağımıza ve teşkilattan dışlanmadığımıza inandık. Kapakta yayınladığımız fotoğraf o günün anısıdır.       

         Bu mütevâzilik karşısında kıvançlı idik, onur duyduk çünkü derneğimizin kuruluşundan bu güne kadar ilk defa bir Emniyet Genel Müdürü derneğimizi ziyaret ediyordu. Kendilerine şahsım ve Derneğimiz adına sonsuz minnet ve şükranlarımızı sunarım.

         Nice 158.yıllara….