Üst Menu
Search
Generic filters

Ana Menu

DERNEĞİMİZ VE DERGİMİZ

 

                                                                                              Özgüner POLAT

                                                                                                                                Genel Sekreter

           Emekli Emniyet Müdürü

 

 

            Derneğimizi kurarken biz kurucu üyelerin bazı tereddütleri vardı. Acaba başarılı olabilecekmiydik, acaba kabul görecekmiydik, derneği yaşatabilecekmiydik, gibi…

 

            Kuruluştan sonra birtakım sıkıntılarımız oldu. Önce derneğin bir binası yoktu, oturacak sandalye ve çalışacak masalarımız yoktu, bilgisayar, telefon, internet gerekli idi, nasıl temin edeceğimizi kara kara düşünüyorduk. Ama azimli idik bunları başarmaya mecburduk. Derneğin Amaçlarını gerçekleştirmek zorundaydık. Emeklilerin yardımlaşma ve dayanışma ihtiyaçları vardı, bu ihtiyaçları gidermek için mutlaka kuvvetli bir şekilde örgütlenmek gerekiyordu. Örgütlenmeyi kaos yaratmak veya suç işlemek için düşünmüyorduk. Tam tersine hukukun üstünlüğünü, kanunlara saygıyı, Atatürk İlke ve İnkilaplarını savunmayı düşünüyorduk. Bu düşüncelerimizi kanıtladık kanısındayım.

 

            Genel Müdürlüğümüzün, İl Emniyet Müdürlüklerinin değerli yardımları ile zorlukları aştık. Bugün hiçbir eksiğimiz olmadan huzur ve güven içerisinde çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Bize bu imkanları sağlayanlara teşekkür ediyoruz. Üye sayımız hergeçen gün artmaktadır. Diğer illerde Şube açma çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ülkemize, Ulusumuza ve üyelerimize karşı sorumluluklarımızı yerine getireceğiz.

 

            Dergimizin 9. Sayısını yayınlamış bulunuyoruz. 9 ayda 9 sayı dergi, bunu başarı sayıyoruz. Aylık dergi çıkarmanın ne kadar zor olduğunu takdir edersiniz. Her türlü zorluğa rağmen aylık çıkarmaya çalışacağız. Tüm teşkilatın bize olan desteğine güveniyoruz. Dernek dergiyi çıkarttı, dergide derneğin adının duyulmasını sağladı. Erzurum’dan Tekirdağ’a kadar sistemli bir şekilde iletişimi sağladık. Her ilden ve ilçeden makaleler alıyor ve yayınlıyoruz. Bazı eksikliklerimizin, hatalarımızın olduğunu da kabul ediyoruz. Basım hatası olarak bir Daire Başkanı arkadaşımızın ismi değişik yayınlandı. Bundan ve bunun gibi hatalardan dolayı ÖZÜR diliyoruz. Bu hataları en aza indirmek için çaba harcıyoruz.

 

            İletişimin önemini biliyoruz. Bu önemi en iyi, en yararlı şekilde kullanmaya çalışıyoruz. A.B.D Kuzey Texas Üniversitesinde öğrenim gören Emniyet Amiri Hakkı TUNCER’den “Polis İntiharları” başlıklı makaleyi alıp yayınladığımızda nerelere kadar ulaştığımızı anladık. Bu bizi gururlandırdı ve çalışma azmimizi kuvvetlendirdi.

 

            Dergimiz bu sayısı ile 9 ayına girdi. Okurlarımız, maraton koşusunda yürümeyi yeni öğrenen 9 aylık bir çocuktan olimpiyat şampiyonluğu beklemezler kanısındayım. 10-15 sayı sonra her türlü zorluğu aşmış, mükemmele yakın bir duruma geleceğimize inanıyorum.

 

            Bu mükemmelliği, sizlerin yakın ilgi ve yardımlarınızla yakalayacağız, ilgi ve yardımlarınıza sonsuz teşekkürler. Dernek ve derginin başarısı sizlerin sayesinde…