Üst Menu
Search
Generic filters

Ana Menu

Editörden…

Yazar : - 29 Eylül 2020 - SAYI 187 | Editörden… için yorumlar kapalı

Mart 2020’de Çin’de ortaya çıkıp dünyaya yayılırken ülkemizi de etkisi altına alan korona salgını, alınan tedbirlerin “normalleşme” adı altında gevşetilmesi, sorunun yarattığı tehdidin tam olarak farkında varılıp bireysel sorumlukların ciddi olarak uygulanmaması üzerine azalıp çoğalan vaka sayısıyla hayatımızı ciddi olarak etkilemeye devam ediyor.

Devamını Oku

Polisin Özlük ve Sosyal Hakları

Yazar : - 29 Eylül 2020 - SAYI 187 | Polisin Özlük ve Sosyal Hakları için yorumlar kapalı

Bir ülkede devletin en önemli görevlerinden biri güvenliği sağlamaktır. Esasında güvenlik bir bütündür ancak iş ve işlemlerin daha iyi yapılması için her devlet yapılanmasına göre farklı birimler oluşturulmuştur. Genelde vatan toprağının korunması ve dışarıdan gelen müdahaleler ordu tarafından sağlanır.

Devamını Oku

Emniyet Müdürlerinin Özlük Hakları

Yazar : - 29 Eylül 2020 - SAYI 187 | Emniyet Müdürlerinin Özlük Hakları için yorumlar kapalı

2006 yılına kadar İl Emniyet Müdürleri, C.Savcıları ve Vali Yardımcıları ile aynı maaş skalasında yer alıyordu. Keza İlçe Emniyet Müdürleri de ilçedeki Jandarma komutanı ile aynı maaş seviyesinde bulunuyordu

Devamını Oku

Polis Olmanın Kestirme Yolu Yok

Yazar : - 29 Eylül 2020 - SAYI 187 | Polis Olmanın Kestirme Yolu Yok için yorumlar kapalı

Makale, Lola Valles, Katalan Polis Akademisinde Araştırmacı, https://www.diggitmagazine.com/articles/there-are-no-shortcuts-become-police-officer

Devamını Oku

Röportaj Köşesi / Sadettin TANTAN

Yazar : - 29 Eylül 2020 - SAYI 187 | Röportaj Köşesi / Sadettin TANTAN için yorumlar kapalı

Bu sayımızdaki röportaj bölümünde biri eski İçişleri Bakanı, diğeri ise Polis Akademisi İlk Kadın Öğrenci, Emekli Emniyet Müdürü, iki değerli mensubumuz ile BM Uyuşturucu Maddeler Kontrol Kurulu Başkanı, Adli Bilim Uzmanı Prof. Dr. Sevil Atasoy’un röportajlarına yer verilmektedir.

Devamını Oku

Röportaj Köşesi / Saime KONCA

Yazar : - 29 Eylül 2020 - SAYI 187 | Röportaj Köşesi / Saime KONCA için yorumlar kapalı

5 Mayıs 2020 Salı günü emekli 1. Sınıf Emniyet Müdürü Saime müdürümüz ile Emniyet Müdürü Av. Feyzullah ARSLAN’nın Antalya’da Saime müdürümüzün evinde yaptığı röportaj.

Devamını Oku

Röportaj Köşesi/ Prof. Dr. Sevil ATASOY

Yazar : - 29 Eylül 2020 - SAYI 187 | Röportaj Köşesi/ Prof. Dr. Sevil ATASOY için yorumlar kapalı

İstanbul doğumluyum, Alman Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesi mezunuyum. Biyokimya doktorasından sonra Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde Biyokimya doçenti ve profesörü olarak çalıştım.

Devamını Oku

Kırık Cam Teorisi

Yazar : - 29 Eylül 2020 - SAYI 187 | Kırık Cam Teorisi için yorumlar kapalı

Hepimizce bilinen, zaman zaman güvenlik ile ilgili toplantı ve konferanslarımızda temas ettiğimiz, kriminologların da sıklıkla atıfta bulunduğu ”Kırık Cam Teorisi” konusunda değişik kaynaklardan derlememi ( hafızalarımızı tazeleme babında ) özet halinde sizlerle paylaşmak istedim.

Devamını Oku