Üst Menu
Search
Generic filters

Ana Menu

Polis, Sporcu, Halk Elele

image002 (3)

Yıldızeli İlçe Emniyet Müdürü Ferhat KARTAL ve personeli tarafından organize edilen “Polis, Sporcu Halk Elele Daha Mutlu Günlere” projesi kapsamında birçok sporcu teknik adam ve vatandaşlar polislerle bir araya gelerek davetli protokol üyelerinin de iştirakiyle akşam yemeği yediler ve gönüllerince eğlendiler.

image004 (2)

          Yıldızeli Arven Restaurantta gerçekleşen programa Sivas İl Emniyet Müdürü Selçuk KIZILAY, İl Jandarma Komutanı Ali TAŞ, Yıldızeli Kaymakamı Hakan Yavuz ERDOĞAN, Yıldızeli Belediye Başkan Yardımcıları Dursun ELDEMİR ve Yusuf KARTAL, Yıldızeli Eski Belediye Başkanı Mustafa ARDA, İl Emniyet Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Yıldızeli İlçe Emniyet Müdürü Ferhat KARTAL, Sosyal Hizmetler Şube Müdürü Metin ALPER, İlçe jandarma Komutanı, SivassporTeknik Direktörü Rıza ÇALIMBAY yardımcı antrenör Orhan KAYNAK, 4 Eylül Belediyespor Voleybol Takımı teknik direktörü Levent ZOROĞLU yardımcıları ve 4 EylülBelediyespor Voleybol takımı oyuncuları, Yıldızeli Birlik Spor Teknik kadro ve sporcuları, Sivasspor ve diğer kulüplere  uzun yıllar hizmet etmiş eski futbolcular ve başta Hacı AKAR, Mustafa KARYAĞDI, Mahir KAYA olmak üzere tanınmış esnaflar ve bir grup vatandaş katıldı.

          image006 (1)Açılış konuşması yapan İlçe Emniyet Müdürü Ferhat KARTAL polis olarak sporun ve sporcunun her zaman yanında olduklarını belirterek “ Polis, Sporcu Halk Elele Daha Mutlu Günlere” sloganı ile böyle bir birlikteliği planladık ve bunu gerçekleşiyor olmanın derin mutluluğunu yaşıyorum.

          Bizler sporcuları hayran olunan, imrenilen, dürüst, temiz ahlaklı kişiler olarak görmekteyiz. Çocuklarımıza ve gençlerimize onları örnek gösteriyoruz. Toplumun her kesimini spor vesilesiyle zararlı alışkanlıklardan korumak en büyük hedefimiz. Bugün buraya teşrif eden bütün katılımcılara şükranlarımı sunarken tüm takımlarımıza da kulvarlarında üstün başarılar temenni ederim dedi.

    image008 (1)Gecede Sosyal Hizmetler Şube Müdürü Metin Alper “Sarardım ben sarardım” isimli Sivas Türküsünü konuklarla birlikte seslendirirken izleyicilerden büyük alkış aldı.

          Sonrasında Hüseyin DOĞAN “ Ela gözlüm ben bu elden giderken” türküsü ile izleyenlerin övgüsüne mazhar oldu.

          Finalde sahne alan Başkomiser Oğuzhan İPEK “Yozgat Sürmelisi” ile iddialı bir ses ustası olduğunu kanıtladı.

          Gecenin müzisyeni Yaşarcan da hem halay hem de oyun havalarında katılımcılara büyük bir coşku yaşattı.

      image010 (1)Baştan sona neşe içinde geçen etkinlikte resmi-sivil polisler, sporcular, teknik adamlar ve Yıldızeli’nin birbirinden değerli vatandaşlarının omuz omuza halay çekmeleri, oyun havalarında pistleri şenlendirmeleri büyük bir dostluk ve kardeşlik nişanı olarak hafızalara kazındı.