Üst Menu
Search
Generic filters

Ana Menu

Neden Dergi?

Neden Dergi Çıkarıyoruz-? Yöneticilerimizin, Emekli Üyelerimizin Tecrübe ve Parlak Beyinlerinden, Çalışma Azim ve İradelerinden, Bilgi Birikimlerinden, Araştırmacı Niteliklerinden Yararlanarak, Görüşleri, Dergide yayınlanacak.

Teşkilat Sorunları ile ilgili, Kurulan İHTİSAS KOMİSYONLARIMIZIN ARAŞTIRMALARI Yayınlanacak, Merkez ve İllerimizde, Basın önünde Konferans’lar verilecek.

Dergimiz, Bilimsel ve Çağdaş Tekniklere ağırlık verecek. ABD, ve A.B. ve IPA Yerel Yayınları, Tercüme edilerek Dergimizde Yayınlanacak.

Değerli Hukukcularımızın, Ekonomistlerin, TIP alanındaki gelişmeler, Bilimsel Araştırmalar Dergide yayınlanacak.

AVRUPADA İNSAN HAKLARI ANLAYIŞI

Avrupa Polisinin, İnsan Hakları Uygulamaları, YOLSUZLUK VE TALANLARIN ÖNLENMESİNDE, İZİN ALMADAN TELFON DİNLEME Uygulamaları Dergimizde Yer alarak, Teşkilat Aydınlatılacak.

ASAYİŞTE YENİDEN YAPILANMA

Bilimsel Araştırmalarla. ASAYİŞ, İSTİHBARAT, EĞİTİM ve PERSONELDE, YENİDEN YAPILANMA Çalışmaları Yayınlanacak, Faili Meçhullerin aşağı çekilmesinde yardımcı olunacak. Bu, konularda.

a-         4422 Sayılı Organize Suçlarla Mücadele Yasası,

b-        1774 Sayılı Kimlik Bildirme Kanunu Güncelleştirilerek, Öneriler Yayınlanacak. Bu, konularda, Yasa Teklifi Hazırlanacak.

Güvenlik Kuvvetleri (Polis-Jandarma) Yerel Görev Alanlarında oturan AİLE’LER, KİRACI’lar, Mahalleye Geliş ve Ayrılışların Takip eder hale gelecek. Yetkiler verilecek. Mahalle sakinleri, Yerel polis Karakollarında Bilgisayar listelerine alınacak. Avrupada Polis Oturma izini vermektedir. Dergide yayınlanacak.

ŞEHİT, GAZİ VE MALÜL SORUNLAR

Şehit, Gazi ve Malül Polis Aile’lerinin sorunları takip edilecek, 4375 Sayılı kanunda belirtilen KATILIM PAYI çalışmaları Dergide yayınlanarak, Bilgilendirilecek, Yasa Teklifi hazırlanacak.

DERGİ YAYINIMIZ Vesilesiyle Derneğimizin Kuruluşunda.

İKAMET VE FAALİYET konularında, yardım ve ilgilerini esirgemeyen yöneticilerimizden, Başta, İçişleri Bakanımız Sayın Rüştü Kazım YÜCELEN, Emniyet Genel Müdürümüz Sayın İ. Kemal ÖNAL’a, Emniyet Genel Müdür Yardımcılarımıza, Daire Başkanları ve Yardımcılarına,

Ankara, Eski Emniyet Müdürü Kemal İSKENDER ve Hasan YÜCESAN’a Ankara, Polis Moral Eğitim Merkezi Müdürlerine, Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak saygılarımızı sunuyoruz.

SONUÇ OLARAK

Dürüst, Çalışkan ve ilkeli Mensuplarımızla, ET VE TIRNAK GİBİ Yanlarında olduğumuz, Polisimiz, ADSIZ KAHRAMANLAR.

KENT TOPLUMUNUN, GÜVENLİĞİNİN TEMİNATI “KANUN ORDUSU” nun, DAİMA, TEŞKİLAT SORUNLARINDA.

Merkez ve il Yöneticilerimizle, İŞBİRLİĞİ VE DAYANIŞMA için de olacağımızı, Yeri geldiğinde, Onların, SÖZCÜLÜĞÜNÜ yapacağımızı arz ediyoruz.

Tüm mensuplarımızın bayram ve yeni yıllarını kutluyor. Saygılar sunuyoruz.

Haydar TEK

Merkez Yönetim Kurulu Genel Başkanı