Üst Menu
Search
Generic filters

Ana Menu

KONUĞUMUZ

Kemal YAZICIOĞLU

Ordu Valisi

 

Emniyet Teşkilatı; 1845 yılında köklü temeller üzerine kurulmuş ve o günden bugüne, 157 yıldır Yüce Milletine hizmet vererek onun can ve mal güvenliğini, huzur ve mutluluğunu sağlamıştır.

Milli mücadele yıllarında üzerine düşeni yapan, mücadele sonrası kurulan Devletimizde de aynı azim ve şevkle görevini devam ettiren polisimiz, toplumunu huzur ve sükununu temin için gece ve gündüz ayrımı yapmadan hizmet yarışında, herkesin önünde olmayı hep gaye edinmiştir.

Polisimiz, Büyük Atamızın kurduğu Cumhuriyette, onun ilke ve inkılapları doğrultusunda çağdaş, demokratik laik hukuk Devleti olma yolunda en büyük katkılardan biri olmuştur.

Mesleğin gerektirdiği onur ve disiplin içerisinde kanun hakimiyetini sağlayarak yüce ulusumuza hizmet etmiştir. Adalet, eşitlik ve tarafsızlık ilkelerinden asla ayrılmayarak, görevini yapmış, milletin huzur ve emniyeti için kutsal yeminine bağlı kalarak, gerektiğinde canını feda etmekten de çekinmemiştir.

Vatandaşlarımızın temel hak ve hürriyetlerini zedelemeden onun mal, can ve namus güvenliğini, huzurunu sağlamada gösterdiği dikkat ve itina, ülkemizde demokratik hukuk Devleti kurallarının ne ölçüde işlerliği bulunduğunun göstergesidir.

Zira halkımız, Emniyet teşkilatına her zaman güven duymuş ve benimsemiştir. Bu yüzden polis-halk ilişkisi asla zedelenmemiştir. Bu güveninin devam etmesi çok önemlidir ve her polisimiz bu bilinçle hareket etmelidir.

Asayişin, genel güvenliğin ve huzurun sağlanması konusunda karşılaştıkları güçlükleri birikimleriyle, milletimize duyduğu sevgi ve saygıyla aşan teşkilatımızla ne kadar övünsek azdır.

Kuruluşunun 157. yıldönümünde, hatıralarını ebediyen benliğimizin en ulvi yerinde taşıdığımız şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anı-yorum. Emekli mensuplarımıza sağlık ve mutluluk temenni ediyorum.

Fedakar ve cefakar Türk Polis Teşkilatının daha nice yıldönümlerine erişmeleri dileğiyle, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.