Üst Menu
Search
Generic filters

Ana Menu

Ağrı Emniyet Müdürlüğü’ne Artık Sms Yoluyla Şikayet Edilebilecek

polis_dergi_subat_2014_int_045          01 Şubat 2014 tarihi itibariyle hizmete geçirilen yeni yöntemle vatandaşlar artık SMS yoluyla da polise ulaşabilecek. Özellikle engelli vatandaşlara büyük fayda sağlaması beklenen yöntemde, atılan mesajlardan ücret kesilmeyecek.

          Ağrı Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Teşkilatımız, vatandaşlarımızın polise daha hızlı ve kolay erişim sağlamak amacıyla teknolojinin getirdiği iletişim ve haberleşme sektöründeki yenilikleri bünyesine katarak ilerlemektedir. Bu yeniliklerden bir tanesi de vatandaşın acil durumlarda ihbar ve şikâyette bulunabilmesi için cep telefonundan SMS (kısa mesaj) göndermek suretiyle polise kolayca ulaşabilmesidir. Cep telefonlarının SMS kısmında ihbar veya şikâyetle ilgili bilgiler yazıldıktan sonra 155’e gönderilecek. Mesaj atımından herhangi bir ücret kesilmeyecektir. SMS ihbarlarına geri dönüş yapılamayacağından SMS içeriğinde ihbarla ilgili tüm bilgilerin eksiksiz olarak yazılması gerekmektedir. Deneme, içeriği boş mesaj, gereksiz mesajlar kesinlikle gönderilmeyecektir. Akıllı telefonların gerekli ayarları yapılmak suretiyle kullanıcının haberi olmadan gereksiz acil çağrı SMS gönderimi engellenecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” denildi.

          Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi öğrencilerinden Aydın Saltan, “Şikayette yeni bir yöntem. Öğrenciler olarak genelde konuşma süresi ya da mesaj paketlerinden faydalanıyoruz. Konuşma süremiz bittiğinde en azından SMS yoluyla polislere ulaşabilir, destek bekleyebiliriz.” dedi.